25.09.2020/20:33

Sierpień najgorszym miesiącem pod względem redukcji etatów. Zwalniają sieci handlowe


Serpień był najgorszym miesiącem pod względem liczby pracowników, których objąć zwolnienia grupowe - czytamy w money.pl.

W ostatnim miesiącu wakacji firmy zapowiedziały, że zamierzają zwolnić łącznie 11,4 tys. osób. To więcej niż w kwietniu, czyli w miesiącu, w którym gospodarka państwa niemal stanęła w wyniku obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Wtedy jednak liczba osób, które miały stracić pracę, nie przekroczyła 11 tys.

W rozmowie z "DGP" przedstawiciele urzędów pracy zapewniają jednak, że obecne dane nie mają nic wspólnego z trwającą pandemią. Marek Kuna, rzecznik prasowy lubelskiego WUP przekonuje, że powody zwolnień obecnie są inne. Jako przykład może tutaj posłużyć część największych sieci handlowych. Carrefour Polska niedawno ogłaszał, że zmniejsza zatrudnienie za sprawą modernizacji struktur oraz uproszczeniem procesów.

Redukcję etatów zgłosiło również Tesco. Jest to związane z planowanym przejęciem tej sieci przez duńską Sailling Group, co będzie się wiązało ze zmianą brandu brytyjskiej sieci na naszym rynku. W wyniku tego działania do likwidacji trafił cały dział sprzedaży internetowej sieci.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także