17.04.2019/16:28

Sklep Przyszłości według firmy Microsoft. Zobacz rozwiązania, które zmienią placówki handlowe

Firma Microsoft razem z 30 partnerami i globalnymi producentami zaprezentowała serię innowacyjnych rozwiązań dla handlu detalicznego. Jak podkreślają przedstawiciele informatycznego giganta, koncept stanowi odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów, którzy korzystają z cyfrowych i fizycznych kanałów dostępu.

– Microsoft Store of the Future to nieszablonowe podejście do transformacji cyfrowej w branży handlu detalicznego. Chcemy inspirować, podpowiadać najbardziej innowacyjne scenariusze dla sieci handlowych i producentów, w których centrum jest klient. Głównym celem nie jest wcale prezentowanie samych technologii, ale prezentowanie gotowych scenariuszy prowadzących do zmiany kluczowych procesów w firmie  – podkreśla Jarosław Sokolnicki, Head of Industry Solutions odpowiedzialny za sektor Retail & Consumer Goods w Microsoft. Koncepcja została stworzona wraz z ponad 30 partnerami i kilkoma producentami, m.in.  PepsiCo, L’Oréal czy BSH.

– Przez ostatnie lata rynek produktów szybkozbywalnych, w tym również kosmetyków, uległ bardzo silnym przekształceniom. Szczególnie dynamicznie rozwija się rynek e-commerce, z roku na rok osiągający dwucyfrowe ewolucje. Z tej perspektywy zmiany w fizycznych sklepach zachodzą dużo wolniej, a to daje olbrzymie pole do stworzenia nowej jakości w przestrzeni sklepu. To czego oczekują konsumenci stojąc przed półką sklepową, to już nie tylko klarowna nawigacja i edukacja, ale również połączenie światów off-line i on-line. To m.in. możliwość szybkiego dotarcia do informacji o produkcie, porad dotyczących użycia, otrzymania oferty komplementarnej, czy coraz istotniejszych recenzji konsumenckich przy wykorzystaniu komunikacji w sklepie lub z pomocą własnego urządzenia mobilnego. Nowe rozwiązania technologiczne to również doskonała okazja na pogłębienie wiedzy o zachowaniu konsumenta w procesie zakupowym, a tym samym możliwość jeszcze lepszego dopasowania do jego potrzeb. Współpraca przy tym projekcie jest dla L’Oréal kolejnym ważnym elementem naszej transformacji digitalowej, która pozwala nam budować pozycję lidera w obszarze beauty-tech  – mówi Tomasz Synowiec, senior business Development manager L'Oreal Polska i Kraje Bałtyckie.

Ewolucja strategii omnichannel zatacza coraz szersze kręgi, przechodząc ze świata cyfrowego do fizycznej przestrzeni kontaktu konsumentów z produktami i usługami. Producenci, którzy chcą grać główną rolę w spektaklu zabiegania o klienta to ci, którzy stawiają swoich klientów w centrum wszystkich decyzji biznesowych – zwłaszcza tych dotyczących wdrażania technologii czy współpracy z właścicielami przestrzeni handlowych.

– Digitalizacja samej organizacji, jak i naszych procesów sprzedażowych jest istotnym elementem strategii biznesowej Winning with purpose PepsiCo na świecie. Nieustanie dążymy do wzmacniania naszej pozycji we wszystkich kanałach dotarcia do konsumentów, także w tych cyfrowych. Jestem przekonana, że tak jak obecnie produkty PepsiCo są dostępne na fizycznych półkach, także w sklepach przyszłości niezmiennie obecne będą przekąski oraz napoje z oferty PepsiCo” – powiedziała Małgorzata Skonieczna, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w PepsiCo Polska.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • nick23 26.04.2019

    GDZIE ten sklep?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.