12.03.2013/12:08

Sklep z charakterem … właścicielki

Na pierwszy rzut oka supermarket Intermarché w Świdnicy po prostu wzorowo wykorzystuje świetny model biznesowy wypracowany w centrali. Gdy jednak pobędzie się na sali sprzedaży kilka godzin, bez trudu można dostrzec wpływ, jaki na funkcjonowanie placówki ma osobowość jej właścicielki.


Świdnickie Intermarché przy ul. Skłodowskiej należy do najstarszych placówek tej renomowanej sieci o francuskich korzeniach. Sklep funkcjonuje już od 13 lat, a gdy jego właścicielka Dorota Trajder zgłaszała swój akces do Intermarché, w Polsce działało pod tym szyldem zaledwie pięć supermarketów.


Promocje na każdym kroku


Ktoś, kto po raz pierwszy przyjdzie do sklepu pani Doroty, musi mieć wrażenie, że trafił na jakąś gigantyczną kampanię promocyjną. Już z parkingu zobaczy na elewacji pawilonu baner informujący o „wielkich okazjach na wyciągnięcie ręki”. Trzy rodzaje stałych promocji – „rabat 50%”, „drugi produkt gratis” oraz „super zestawy” – oznaczone są kodami kolorystycznymi. Wewnątrz ta sama informacja o stałych promocjach ma postać swego rodzaju bramy prowadzącej na salę sprzedaży. Dalej promocje pojawiają się w niezliczonych wariantach, we wszystkich alejkach, w każdym dziale, niemal na każdym regale. „Tani kram”, „wyprzedaż”, „wielkie okazje”, „super promo”, „niska cena”, „codziennie tanio”, „zjazd cenowy 20%” – trudno wprost wyliczyć wszystkie typy akcje i towarzyszące im hasła. Całość robi duże wrażenie.


17 000 produktów w zasięgu ręki


Oferta Intermarché w Świdnicy obejmuje około 17 000 SKU. W tej ogromnej masie towarowej mieszczą się wszelkiego rodzaju artykuły spożywcze, warzywa i owoce, nabiał, mrożonki, mięso i wędliny, ciasta i słodycze, alkohole, chemia gospodarcza, kosmetyki oraz szeroki wybór drobnego sprzętu AGD a także innych artykułów przemysłowych. – Główne dostawy realizowane są za pośrednictwem centrali. W niektórych działach centralne zaopatrzenie obejmuje większość asortymentu, w innych sklepy mogą znaczną część produktów kupować we własnym zakresie, głównie we współpracy z lokalnymi dostawcami. Towar z centrali wszyscy zamawiają chętnie, ponieważ mamy wynegocjowane naprawdę dobre ceny. Poza tym za zrealizowanie założeń w tym zakresie kupcy otrzymują pokaźne premie, więc warto się starać – wyjaśnia Dorota Trajder.


Mimo szerokiego asortymentu market sprawia wrażenie bardzo przestronnego. Sala sprzedaży o powierzchni ponad 1200 mkw. pozwoliła tak wyeksponować produkty, że do każdego z nich klienci mają wygodny dostęp i łatwo mogą manewrować nawet dużymi wózkami na zakupy. Jest też mnóstwo miejsca na wyspy z towarami promocyjnymi. Czytelny system informacyjny ułatwia odnajdywanie potrzebnych artykułów.


Na stoisku cukierniczym sprzedawane są ciasta i słodycze oraz pieczywo własnego wypieku. Równie atrakcyjna jest oferta rozbudowanego działu owocowo-warzywnego z trzema wyspami. Można tu nawet kupić kwiaty cięte i doniczkowe a także nasiona kwiatów ogrodowych i warzyw.


Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.