11.12.2019/15:21

Sklep z odrzuconą przez markety żywnością działa w Paryżu

Produkty spożywcze, których nie chciały markety od kilku tygodni sprzedaje jeden ze sklepów spożywczych w Paryżu – podaje portal ifrancja.fr. Inicjatywa ta ma na celu walkę z marnowaniem żywności.

We Francji marnuje się 10 mln ton żywności rocznie. Jedną przyczyn jest odrzucanie produktów przez sieci handlowe z powodu obawy przez złą prezentacją produktu na półce. Najwięcej żywności marnuje się w domu konsumentów, ale pobocznym sposobem rozwiązania tego problemu jest również sprzedaż produktów.

Sieć sklepów „Nous anti-gaspi” oferuje tzw. brzydkie produkty w cenach niższych o około 30 proc. od cen marketowych. W całej Francji, łącznie z Paryskim, działa już 6 sklepów sieci. Pierwsze tego typu sklepy otwarto na zachodzie Francji.

„Nous anti-gaspi” oznacza „przeciwdziałamy marnotrawstwu”. Klienci sieci francuskich sklepów mogą kupić m.in. brzydsze owoce i warzywa, jogurty, nabiał i wędliny, również ekologiczne.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.