01.04.2020/08:53

Sklepy będą przyjmowały tylko płatność kartą?

Jak donosi „Rzeczpospolita” część sklepów wprowadza w swoich placówkach zakaz płacenia gotówką. Konstytucjonaliści twierdzą, że to dyskryminacja.

Gazeta powołuje się na opinie części środowiska prawniczego, które uważa, że zgodnie z zapisami kodeksu cywilnego i swobodą zawierania umów, mają prawo do takiego ruchu. Wszystko po to, aby zabezpieczać się przed rozprzestrzenianiem koronawirusa.

Z kolei inni twierdzą, że to uproszczenie. – Nie ma podstaw do dzielenia klientów i odmowy sprzedaży tylko dlatego, że płacą banknotami – powiedział gazecie prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista.

Również Związek Banków Polskich twierdzi, że tego typu działania nie powinny mieć miejsca, a informacje o płatnościach kartą to obecnie tylko zalecenia, a nie konkretne przepisy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.