23.03.2017/23:27

Sklepy convenience coraz ważniejsze dla Carrefoura

Carrefour Polska utrzymał dynamiczne tempo rozwoju sieci sklepów osiedlowych, otwierając w 2016 roku prawie 120 punktów. Łączna liczba sklepów osiedlowych działających w ramach sieci sięgnęła 641. W 2017 r. operator planuje otworzyć ok 120 sklepów małoformatowych.

Nowe placówki Carrefoura były otwierane w całym kraju, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. W 2016 roku Carrefour kontynuował rozwój sieci w trzech oferowanych konceptach: Express convenience, Express minimarket oraz Globi. Wzbogaceniu uległa oferta handlowa, szczególnie w odniesieniu do produktów świeżych: owoców i warzyw, pieczywa, a także oferty artykułów prozdrowotnych i dietetycznych.

Francuski operator wprowadził do swoich małych sklepów nowe koncepty handlowe w tym:  soki świeżo wyciskane, ofertę bistro, czy gamę produktów dietetycznych.

- Sklepy osiedlowe są niewątpliwie najbardziej dynamicznie rozwijającym się segmentem polskiego rynku. Za ich sukcesem stoją zmiany w zachowaniach klientów, którzy chcą robić codzienne zakupy szybko, po drodze do pracy lub domu.  Carrefour dostrzega te trendy i inwestuje zarówno w organiczny rozwój sieci, oferując partnerom nowe formy współpracy, jak również w kompleksowe modernizacje oferowanych konceptów, aby jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby klientów - mówi Marek Lipka, dyrektor ds. franczyzy i sklepów convenience Carrefour Polska.

KONCEPTY HANDLOWE SIECI CARREFOUR W MAŁYM FORMACIE:

EXPRESS MINIMARKET

To sklepy o powierzchni od 250 do 500 m kw., zlokalizowane w obszarach miejskich i wiejskich. W sklepach Express Minimarket duży nacisk położono na produkty świeże: tradycyjne wędliny i kiełbasy, świeże warzywa i owoce, czy najwyższej jakości pieczywo. Ponadto, w sklepie znajduje  się bogaty asortyment produktów marki własnej i zdrowej żywności: produktów ekologicznych i bezglutenowych.

EXPRESS CONVENIENCE

To samoobsługowe sklepy o powierzchni  do 250 m kw., otwierane w lokalizacjach typowo miejskich, o dużym natężeniu ruchu. Bogata  oferta produktów spożywczych wzbogacona jest o świeżo wypiekane pieczywo, żywność ekologiczną, produkty bezglutenowe, produkty „Kuchni Świata” oraz jedzenie na wynos. W placówkach klienci znajdą  również nowoczesny kącik kawowy z automatem do kawy oraz miejscem do wypoczynku.

GLOBI

To sklepy o powierzchni  od 50 m kw., zlokalizowane zarówno na osiedlach mieszkaniowych, jak i w mniejszych miejscowościach. Globi zapewnia obecnie szeroki i dobrze dobrany asortyment produktów w atrakcyjnych cenach, w tym bogaty wybór artykułów świeżych. W ofercie znajduje się ponad  450 artykułów marki własnej oraz asortyment produktów przemysłowych, który jest stale rozbudowywany. W sklepie pieczywo wypiekane jest na miejscu. Dodatkowo  Globi oferuje również leki bez recepty oraz suplementy diety.

GALERIE ALKOHOLI

Galerie Alkoholi to sieć specjalistycznych sklepów z alkoholem, oferująca szeroki wybór produktów w atrakcyjnych cenach. Na koniec 2016 roku w Polsce działało 56 sklepów pod tym szyldem, z czego 20 stanowiły nowe otwarcia zrealizowane w ubiegłym  roku. W planach sieci jest utrzymanie w 2017 roku obecnego tempa rozwoju Galerii Alkoholi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.