02.01.2020/11:43

Sklepy, drogerie, pizzerie w Polsce sparaliżowane przez... noworoczną awarię drukarek fiskalnych

Drukarki fiskalne Delio dystrybuowane przez Novitus przestały prawidłowo działać 1 stycznia 2020 r. Problem, o którym jako pierwszy doniósł portal money.pl, jest ogólnopolski. Przedsiębiorcy prowadzący sklepy, drogerie czy pizzerie w całej Polsce, w których wykorzystywane są właśnie te drukarki fiskalne, w praktyce nie są w stanie funkcjonować.

Jak informuje sama firma Novitus na swojej stronie internetowej, 1 stycznia 2020 r. w drukarkach Delio wystąpił "błąd zegara" blokujący możliwość wystawienia paragonów z właściwą datą. - Błąd został już zlokalizowany i określono sposób jego naprawy. Niestety niemożliwe jest dokonanie naprawy u klienta i konieczna jest interwencja serwisu producenta - czytamy.

Firma zapewnia, że uruchomiła specjalną akcję serwisową, a oddziały serwisu Novitus w całej Polsce "pracują bez przerwy nad usuwaniem usterek i maksymalnym przyspieszeniem wszystkich napraw". Niestety, naprawa jest możliwa wyłącznie w serwisie i nie można jej wykonać zdalnie.

Novitus zapewnia, że poniesie wszelkie koszty napraw. - Sam proces naprawy nie jest długotrwały, jednak ze względu na dużą ilość urządzeń, prawdopodobnie dojdzie do kolejkowania zleceń, dlatego trudno wskazać precyzyjny termin wykonania każdej naprawy. Serwisy Novitus oraz partnerów serwisowych pracują obecnie bez przerwy, aby zminimalizować czas oczekiwania - informuje firma.

- W ciągu 25 lat historii Novitus wprowadziliśmy na rynek ponad milion urządzeń fiskalnych i jest to pierwsza tego typu awaria. Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości problemu, jest nam bardzo przykro. Bardzo przepraszamy i robimy wszystko, aby zminimalizować negatywne skutki awarii dla wszystkich przedsiębiorców korzystających z urządzeń Delio - podkreśla Novitus w komunikacie.

Jesteś przedsiębiorcą korzystającym z drukarki Delio? Dostarcz urządzenie do partnera Novitus opiekującego się maszyną, który zajmie się obsługą naprawy. Dane kontaktowe odpowiedniego serwisu powinny znajdować się w książce serwisowej drukarki, na pierwszej stronie.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • sfvd 03.01.2020

    nowitius zostanie tylko torba i kij

  • TAG 03.01.2020

    Zgadzam się z przedmówca. Pracowałem kiedyś przy budowie jednego modelu kasy. Proces homologacji wygląda tak, że eksperci GUM prawie przez 2 lata testowali urządzenie, analizowali cały kod źródłowy programu, zadawali mnóstwo pytań.. i na koniec skasowali kilkaset tysięcy za Swoją pracę. Patrząc na to o co pytali - nie robili tego amatorzy. A jednak takie błędy się zdarzają - co pokazuje przyklad. Modeli drukarek fiskalnych jest na rynku ok. 10. Teraz zastanówmy się co będzie się działo, jeżeli dopuścimy rozwiązania softwarowe i każdy producent oprogramowania (jest ich spokojnie z 300-400) zacznie zgłaszać do certyfikacji swoje oprogramowanie, kolejne updaty etc.

  • Obywatel AS 02.01.2020

    A co na to Ministerstwo Finansów? Ma pewnie podatników korzystających z tych drukarek fiskalnych w 4 literach. I chciałbym jeszcze zauważyć, że za błąd odpowiada też Prezes Głównego Urzędu Miar. To jego urząd wydał homologację, czyli widać jak sprawdzili te urządzenia przed dopuszczeniem do obrotu. A kasę za wydanie decyzji od producenta wzięli. Ale oczywiście, w naszym pięknym kraju finansowo straci na tym tylko podatnik.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.