03.09.2018/09:24

Sklepy Gama sposobem na sukces wzrostów sprzedaży

Sklepy Gama - Tradycyjnie Dobry Wybór to wizytówka partnerów PSD, którą 7 lat temu PSD wraz ze spółdzielniami wprowadziło na rynek. Standardy i wizualizacja Gamy nadają sklepom nowoczesny wizerunek. Kolorystyka i logo budzi pozytywne odczucia, kojarzące się z harmonią i obfitością. Przygotowany profesjonalnie personel realizuje wysokie standardy obsługi klienta. Opracowane przez PSD ustawienie towaru w sklepie służy wygodzie dokonywania zakupów przez klienta, a dogodne godziny otwarcia sklepu Gama dostosowane są do lokalizacji. Obecnie pod tym szyldem działa 320 sklepów na terenie całej Polski.

Właścicielami sklepów dzisiaj są nie tylko spółdzielnie Społem i spółki pospółdzielcze, ale też Gminne spółdzielnie oraz prywatni przedsiębiorcy. Całe PSD od 3 lat notuje wysokie wzrosty sprzedaży LFL, a sklepy Gama jeszcze wyższe i za 6 miesięcy tego roku jest to 5,63%. Na takie wzrosty wpływ ma szereg działań prowadzonych w ramach sieci. Mamy 5 programów marketingowych w ciągu roku skierowanych do konsumentów, blisko 2 lata temu wprowadziliśmy markę własną Gama, która przy ofercie 55 produktów ma obecnie ponad 1% udziału w całkowitej sprzedaży.

Co miesiąc dla personelu sklepów Gama organizowane są 2 konkursy - Aktywna sprzedaż i Konkurs stoisk, gdzie nagrodami za najlepsze wyniki są karty przedpłacone, które przekazujemy personelowi i działom handlowym Partnerów.

W czerwcu każdego roku obchodzimy Urodziny sklepów Gama z organizowanymi piknikami dla klientów, tortami i konkursami.

Sieć korzysta ze 230 umów z  producentami i dostawcami, które owocują korzystnymi warunkami zakupu towarów i wysokimi wpływami bonusów po czasie rozliczanymi transparentnie z pełną wiedzą właścicieli sklepów.

Sklepy Gama korzystają z pełnej opieki operacyjnej w ramach PSD, która wpływa na podniesienie jakości i pracę w standardach. PSD ponosi wspólną odpowiedzialność z uczestnikami za wykonanie planu sprzedaży sklepów. Na otwarcie sklepu rusza program lojalnościowy dla klientów. W przypadku pojawienia się konkurencji w pobliżu lokalizacji jest specjalny program RSG - Restart Sklepu Gama.

Koszty wizualizacji sklepu zgodne ze standardami ponosi PSD.

PSD dba o wizerunek i reklamę sieci Gama poprzez kampanie reklamowe w TV, radio internetowym, mobilne, na billboardach i plakatach. Organizowane są również akcje z misiem Gamusiem w przedszkolach i co rok w maju z Fundacją DKMS pozyskiwania nowych dawców szpiku kostnego.

W sieci Gama od początku stawiamy na dobrze przygotowanych, profesjonalnych kierowników, dla których 2 razy do roku organizujemy wyjazdowe 2-dniowe szkolenia warsztatowe jako Rozwój kompetencji menadżerskich kierowników sklepów Gama. Ponadto szkolimy personel z obsługi klienta, redukcji strat, aktywnej sprzedaży i innych tematów.

Sieć Gama to sklepy, które często w swoich lokalizacjach funkcjonują od kilkudziesięciu lat i doskonale są znane lokalnej społeczności. Przeszły przeobrażenia, zmieniły wizerunek, dostosowały się do konkurencyjnego rynku. Zaspakajają potrzeby wymagających konsumentów i  zapewniły ofertę oraz usługi młodym pokoleniom klientów. Podkreślają również jakość oferty na plakatach reklamujących własne wyroby piekarnicze, ciasta, owoce i warzywa oraz tradycyjne wędliny i świeże mięso.  

Partner merytoryczny: Partnerski Serwis Detaliczny S.A.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Wpisz swój nick 22.09.2018

    Tak, tak, na pewno, PSD to bardzo nowoczesna organizacja... Szczególnie w białostockim biurze, w Choroszczy, z meblami z poprzedniej epoki i paniami rozliczającymi kontrakty z producentami, w bluzach z polaru palącymi papierosy przed wejściem i śmierdzącymi nimi później przez całe spotkanie. A samo spotkanie przy rogu biurka, także świadczy o nowoczesności tej organizacji... No chyba, że od roku kiedy opisane powyżej się działo, coś się zmieniło, ale śmiem wątpić.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.