04.05.2022/16:41

Sklepy GO Sport mogą być przejęte przez Sportsdirect. UOKiK wydał zgodę

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Sportsdirect.com Poland kontroli nad spółką GO Sport Polska. Przedsiębiorcy zajmują się detaliczną sprzedażą sprzętu sportowego. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wniosek w sprawie koncentracji wpłynął do UOKiK-u jeszcze w marcu 2022 roku, przed umieszczeniem sieci sklepów sportowych na polskiej liście sankcyjnej. Przypomnijmy, że GO Sport, razem z Maga Foods, Wildberries i kilkudziesięcioma innymi przedsiębiorstwami znalazło się na pierwszej liście sankcyjnej opublikowanej we wtorek przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pod koniec kwietnia GO Sport zawiesił działalność wszystkich sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego. Już wtedy firma zapowiadała podjęcie "kolejnych działań", by utrzymać ciągłość zatrudnienia i dokonać zmian w strukturach właścicielskich.

„W związku z trwającą wojną w Ukrainie, już 3 marca br. właściciele firmy podjęli decyzję o jej sprzedaży w celu zagwarantowania ciągłości zatrudnienia międzynarodowego zespołu pracującego w Polsce. Proces sprzedaży jest obecnie na bardzo zaawansowanym etapie. Od samego początku zarząd GO Sport Polska za priorytet stawiał sobie bezpieczeństwo blisko 500 pracowników oraz ich rodzin – zapewnienia im miejsc pracy oraz przyszłości. Na tym chcielibyśmy się skupić w najbliższym czasie” podała firma GO Sport Polska w komunikacie.

Wyrażając zgodę na koncentrację, UOKiK nie brał pod uwagę nałożonych sankcji. „Jedynym kryterium, jakie bada Prezes UOKiK, wydając decyzję w sprawie kontroli koncentracji, jest wpływ transakcji na konkurencję. Kwestia sankcji nałożonych na GO Sport Polska nie była zatem brana pod uwagę w prowadzonym postępowaniu” – poinformował urząd.

Prezes UOKiK przypomniał, że sankcje nałożone na spółkę GO Sport Polska nie unieważniają jej zobowiązań wobec konsumentów. Jeśli kupiony produkt okazał się wadliwy, mogą oni złożyć reklamację.

Z danych przekazanych we wniosku koncentracyjnym, Go Sport Polska posiada 26 stacjonarnych sklepów detalicznych w 15 miastach, a także prowadzi sprzedaż w kanale online. Głównym przedmiotem działalności Sports Direct jest sprzedaż detaliczna artykułów sportowych (w tym odzieży sportowej, obuwia i sprzętu).

Sports Direct działa w Polsce za pośrednictwem 13 stacjonarnych sklepów detalicznych w 10 miastach. Sports Direct należy do grupy kapitałowej Frasers Group plc. Grupa prowadzi markowe sklepy sportowe, fitness, lifestyle’owe premium i luksusowe w ponad dwudziestu krajach oraz sprzedaje w kanale online.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także