01.09.2016/11:04

Sklepy koło domu najbardziej skorzystają na 500+?

Głównym beneficjentem Programu 500+ mogą się okazać segmenty convenience - uważa cytowany przez "Rzeczpospolitą" Konrad Gruda z Roland Berger.

Gruda stwierdził, że 500+ będzie miał większy wpływ na wzrost całego rynku dopiero w 2017 roku. Z powodu zmieniających się preferencji konsumentów w kierunku częstszych zakupów blisko domu głównym beneficjentem programu mogą się okazać sklepy blisko domu: placówki formatu convenience, osiedlowe i z kanału tradycyjnego.

Z kolei z badania, które na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadziła agencja badawcza ARC Rynek i Opinia wynika, że większość rodzin wydaje dodatkowe pieniądze z rządowego programu na podstawowe zakupy: żywność, środki czystości i ubrania. Aż 79 proc. rodziców przyznaje, że za dodatkowe pieniądze kupuje takie produkty. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.