05.09.2019/09:41

Sklepy opóźniają płatności wobec hurtowni. Problem narasta, co się dzieje?

Połowa przedsiębiorstw informuje, że w ostatnich 6 miesiącach czekało na spływ płatności od kontrahentów ponad 60 dni po terminie – wynika z badania, które przeprowadził Instytutu Keralla Research wśród mikro, małych i średnich firm w III kwartale br. Sytuacja jest nieznacznie lepsza niż wiosną, ale nie dla wszystkich. Z każdym kwartałem więcej problemów z kontrahentami mają handel i przemysł, mimo poprawy wciąż kiepsko jest w transporcie. Wszyscy są zgodni, odbiorcy nie płacą, bo sami czekają na pieniądze lub kredytują się cudzym kosztem.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • Juren 07.09.2019

  Pisać każdy "głupi" potrafi jak jest. Bardziej byłoby wskazane co zrobić aby te trendy odmienić. Zastanówcie się Panowie decydenci, Panowie dyrektorzy i pozostali decydenci, zastanówcie się na tym nie czy znaleźć jakieś rozwiązanie, ale Jakie znaleźć rozwiązanie.
  Szukajcie a znajdziecie, macie narzędzia i wiedzę, potrzebna jest tylko jedna rzecz z Waszej strony, po prostu trzeba chcieć i nie zastanawiajcie się co powiedzą rekiny z obcym kapitałem. Nie pozwólcie wyeliminować Polskiego handlu rynku tradycyjnego z mapy Polski. To dla Was najważniejsze zadanie. Jak można nagradzać różne sieciówki z obcym kapitałem w naszym kraju: medalami, statuetkami, tytułami i patrzeć jak wykrwawiają się Polscy przedsiębiorcy MŚP, jak Wam nie wstyd Panowie dyrektorzy, Panowie decydenci, nie macie sumienia i zdrowego rozsądku. Obudzicie się i Wasze sumienia. Zróbcie burzę mózgów razem z detalistami spróbujcie odwrócić trendy, chyba że chcecie mieć na sumieniu tysiące rodzin z tarapatami.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.