19.02.2021/13:21

Sklepy sieci Lewiatan będą mogły handlować w niedziele. Operator rozwija usługę „Moja Paczka”

Spółka Lewiatan Holding z Grupy Eurocash podpisała umowę z firmą Pointpack S.A. dotyczącą współpracy w zakresie zorganizowania i prowadzenia w sklepach sieci handlowej działającej pod nazwą Lewiatan obsługi przesyłek kurierskich. Dzięki wprowadzeniu tej usługi markety będą miały status placówki pocztowej, co według obowiązującego prawa pozwoli im otwierać się w niehandlowe niedziele.

Sieć Lewiatan rozwija wprowadzoną w ubiegłym roku usługę „Moja Paczka” w Lewiatanie, której operatorem logistycznym jest DHL Parcel. Klienci Sieci mogą nadawać i odbierać przesyłki kurierskie w niemal 200 sklepach zlokalizowanych na terenie całej Polski. Wkrótce usługa zostanie poszerzona o oferty kolejnych operatorów kurierskich.

- Po kilku miesiącach pilotażu podjęliśmy decyzję o kontynuacji i rozwoju projektu. Nasi klienci doceniają możliwość skorzystania z usług kurierskich podczas codziennych zakupów.
To rozwiązanie komfortowe i oszczędzające czas. Już nie muszą czekać na kuriera w domu, bo paczkę nadadzą lub odbiorą przy okazji zakupów w naszym sklepie. Ta usługa nie tylko doskonale wpisuje się w oczekiwania klientów, ale i realizuje strategię sieci Lewiatan, by być bliżej klientów i elastycznie reagować na ich potrzeby  – mówi Marcin Poniatowski, członek zarządu PSH Lewiatan Holding S.A.

Partnerem technologicznym projektu jest firma Pointpack, integrator budujący rozwiązania IT, a także usługi serwisowe dla branży handlowej oraz kurierskiej w obszarze infrastruktury pierwszej i ostatniej mili logistyki miejskiej.

– Jako partner technologiczny łączymy sieci handlowe z usługami kurierskimi. Usługa „Moja Paczka” to kolejny przykład wzajemnej kooperacji, na której zyskują przede wszystkim klienci sieci Lewiatan. Możliwość skorzystania z usług odbierania i nadawania przesyłek przy okazji robienia zakupów, blisko swojego domu i o dogodnej porze, to odpowiedź na potrzeby konsumentów i rozwoju rynku  – wyjaśnia Paulina Żmijowska, Kierownik ds. Marketingu&PR Pointpack.

Już blisko 200 sklepów PSH Lewiatan jest włączonych w sieć Punktów Obsługi Paczek DHL.

- Strategia rozwoju naszej sieci partnerskiej przewiduje konsekwentne zwiększanie liczby tworzących ją placówek oraz nawiązywanie współpracy z kolejnymi partnerami biznesowymi. To kluczowe dla osiągnięcia naszego głównego celu, czyli tego, by każdy konsument w Polsce miał swój POP DHL w zasięgu maksymalnie kilku minut drogi od domu czy pracy. Klienci oczekują dzisiaj od sieci handlowych nie tylko zróżnicowanej oferty produktowej, ale również wprowadzania nowych usług m.in. takich jak możliwość odbierania i nadawania paczek przy okazji codziennych zakupów -  zaznacza Maciej Dudek, Menedżer sieci partnerskiej DHL Parcel.

Sieć Lewiatan to jedna z największych sieci franczyzowych na polskim rynku detalicznym. Obecnie na terenie całej Polski zrzesza ponad 3200 placówek handlowych zatrudniających 30 tys. pracowników. Łączne obroty firmy w 2019 roku przekroczyły 13,6 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także