08.04.2021/11:49

Sklepy szukają sposobu na zdobycie pracowników. Po stażach i praktykach przyszła pora na... klasy patronackie

W każdym zawodzie praktyczne umiejętności są równie ważne jak wiedza teoretyczna. Polski system edukacji przewiduje praktyki i staże, ale synergia pomiędzy szkolnictwem a biznesem – również w sektorze handlu – wciąż nie jest wystarczająca.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Ewa 10.04.2021

  Też jestem tego zdania, że sklepy ciągle szukają nowych pracowników, a nie umnieja uszanować tych co już mają Nowi pracownicy choć jeszcze niedoświadczeni, mają więcej praw a starzy pracownicy - jak nie pasuje to do widzenia

 • Dorota 10.04.2021

  No nie wiem czy to prawda, w Carrefour szukają sposobu jak pracowników się pozbyć, zwłaszcza tych którzy pracują dłużej. Np. teraz będą robić aneksy do umów z degradacjami i nowym zakresem obowiązków (oczywiście zwiększenie), a jednocześnie wprowadzili nowego pracodawcę żeby mieć tydzień okresu wypowiedzenia, który łaskawie nam zwiększa do miesiąca i żeby nie płacić za 3 miesiące które należy się większości pracowników. Zgodne z prawem ? Zgodne. Moralne? Etyczne? Proszę samemu sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także