15.01.2021/11:18

Sklepy w miejscowościach turystycznych chcą objęcia tarczą antykryzysową, jest list do premiera

Tarcza antykryzysowa jest dziurawa. Powinna objąć także sklepy spożywcze w miejscowościach turystycznych, które mają drastyczne spadki obrotów – wskazuje na Twitterze Polska Izba Handlu i pokazuje pismo, jakie jeden z właścicieli sklepów skierował do premiera Mateusza Morawieckiego.

GS Bukowina Tatrzańska sp. z o.o. skierowała do premiera pismo, w którym prosi o objęcie sklepów znajdujących się w miejscowościach turystycznych tarczą antykryzysową. Grupa spożywcza zwracała się już z taką prośbą za pośrednictwem PIH do rządu, do wójta gminy i poseł Anny Paluch.

GS Bukowina Tatrzańska prowadzi 14 sklepów i zatrudnia ok. 100 osób. Mimo, że rok 2020 rozpoczął się dla grupy sklepów z zyskiem, to obostrzenia wprowadzone z powodu koronawirusa spowodowały nagły odpływ klientów. Problematyczny okazał się zwłaszcza koniec roku. W grudniu przychody spadły o ok. 30 proc. rok do roku, ale w sklepach w Bukowinie Tatrzańskiej ten spadek wynosił aż 60 proc. „Obecnie szacujemy, że tylko od stycznia do marca 2021 r. spadki obrotów w sklepach mogą sięgnąć ponad 50 proc.” – wskazują przedstawiciele spółki w liście.

Dlatego przedstawiciele GS Bukowina tatrzańska chcą, aby działalności o PKD 47.11.Z także zostały objęte pomocą państwa, taką jak np. zwolnienie ze składek ZUS lub wsparcie w zakresie kosztów wynagrodzeń z urzędu pracy.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także