22.07.2020/13:10

Skutki COVID-19 – raport z badania Walka o biznes trwa

Raport z III badania opinii Skutki COVID-19 i rządowych decyzji dla firm przeprowadzony przez Business Centre Club i 4 Business & People.

Każdy miesiąc przynosi zmiany w życiu gospodarczym i społecznym. Codziennie podejmujemy decyzje wpływające na przyszłość naszych firm. Business Centre Club wraz 4 Business & People monitoruje je poczynając od marca. Dziś prezentujemy wyniki badania dotyczące skutków Covid-19 z przełomu czerwca i lipca. Raport pozwala zorientować się jakie kroki podejmują firmy, jakie zauważają szanse i wyzwania. Dzięki temu każdy menedżer i przedsiębiorca może zobaczyć swoją organizację na tle innych.

Ostatnie miesiące były dla wielu przedsiębiorców prawdziwym testem sprawności działania. Konieczność dostosowania do b. złych warunków funkcjonowania, lockdown, liczba i tempo wprowadzanych przez Parlament i rząd zmian legislacyjnych mogły przyprawić o zawrót głowy niejednego przedsiębiorcę. Po raz kolejny polscy przedsiębiorcy zdali taki test. Jednak perspektywa kolejnego półrocza nie jest optymistyczna. Prognozy dotyczące najbliższej przyszłości w odniesieniu do sytuacji z okresu pandemii potwierdzają brak poprawy nastrojów. Co czwarta firma uważa, że kolejne miesiące będą porównywalne do obecnej trudnej sytuacji, a co trzeci przedsiębiorca twierdzi, że najtrudniejsze przed nim. Z badania jasno wynika rekomendacja dla rządu, aby do minimum ograniczyć zmienność prawa, a skupić się na objaśnianiu i upraszczaniu dzisiejszych rozwiązań oraz odłożyć co najmniej do końca roku istotne zmiany systemowe (jak PPK), a także na razie nierealne na dziś ustawowe podwyżki płacy minimalnej, pozostawiając wysokość płac do uzgodnienia między pracownikiem i pracodawcą, co w czasie kryzysu, przy solidarnym zrozumieniu przez nich tej sytuacji, zdało egzamin – mówi Marek Goliszewski - prezes Business Centre Club

Cały raport dostępny jest pod adresem: https://sondaz3.4bp.com.pl/

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także