04.02.2020/21:53

Słabe perspektywy dla sieci handlowych. Szansą na zyski są franczyza, małe formaty i nowe koncepty

Perspektywy kredytowe europejskich sprzedawców detalicznych na 2020 r. są negatywne – ocenia firma Scope Ratings. Na kiepskie postrzeganie branży handlowej wpływ mają kurczące się marże i  nakłady inwestycyjne. Według ekspertów europejscy detaliści będą musieli dużo zainwestować w swoją działalność, aby pozostać konkurencyjnym w 2020 r. Zadłużenie nie osiągnęło jeszcze poziomu od czasu światowego kryzysu finansowego, a marże pozostają pod presją w warunkach ostrej konkurencji i słabego wzrostu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
  • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
  • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.