08.06.2018/09:14

Sławomir Chłoń, OFZ: Wszyscy reklamują bio, ale sprzedają produkty konwencjonalne [WIDEO]

- Wszyscy reklamują bio, ale tak naprawdę sprzedają dalej to samo, co sprzedawali, czyli produkty niecertyfikowane, konwencjonalne - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Sławomir Chłoń, prezes spółki Organic Farma Zdrowia.

Jak zauważa przedstawiciel OFZ, w Polsce zaledwie 0,4 proc. sprzedaży żywności to rynek żywności ekologicznej. Tymczasem średnia dla Unii Europejskiej wynosi 3 proc., a w przypadku światowych liderów jest to nawet 6-8 proc. - Jesteśmy kosmicznie daleko [za innymi] - ocenia Sławomir Chłoń.

- Patrząc na billboardy, czytając gazetki, wydawałoby się, że ostatnio wszyscy w Polsce jedzą czy chcą jeść tylko produkty ekologiczne, natomiast rzeczywiste dane pokazują niestety coś zupełnie odwrotnego: że dopiero zaczynamy, dopiero raczkujemy, że to początek rozwoju branży ekologicznej w kraju - wskazuje prezes Organic Farmy Zdrowia.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.