29.08.2018/08:46

Słodziaki z drugiego obiegu? "Czarny rynek" konkurencją dla akcji Biedronki

Lisek Lucek dostępny "od ręki", bez konieczności żmudnego zbierania znaczków, za jedyne 17 złotych. Minęło zaledwie kilka dni od rozpoczęcia akcji Biedronki, a w internecie zaroiło się od ofert sprzedaży Słodziaków.

Najtańsze oferty dotyczą lisa Lucka. Maskotkę można kupić już za 17 złotych. Droższy jest m.in. ryś Rysio (prawie 29 złotych) czy bóbr Borys (35 złotych). Proponowane kwoty za inne Słodziaki dochodzą do nawet 80 złotych.

Ogłoszenia dostępne są na popularnych serwisach akcyjnych, takich jak Allegro czy OLX. Sprzedający oferują m.in. dostawę bezpośrednio z Chin. Bez problemu można jednak znaleźć ofertę zabawek "na miejscu". Przykładowo, jeden ze sprzedających wystawił całą kolekcję za 150 złotych. Oferuje również pojedyncze nalepki za 0,5 zł za sztukę.

Przypomnijmy, klienci Biedronki mogą zdobywać Słodziaki "za darmo" już za 60 naklejek. Oznacza to, że maksymalna wartość zakupów, która uprawnia do zdobycia maskotki, to 2,4 tys. złotych. Jeśli klient będzie używał karty Moja Biedronka oraz kupował warzywa lub owoce i produkty specjalne, za każde wydane 40 złotych otrzyma 4 naklejki. Wtedy "wystarczy" wydać 600 złotych podczas zakupów. Żeby zebrać cały gang trzeba więc wydać nawet 14,4 tys. złotych.

Biedronka umożliwia także zakupienie Słodziaka za prawie 20 złotych (przy posiadaniu 30 naklejek) - czyli po zrobieniu zakupów za od 300 do 1200 złotych. Za 15 naklejek można otrzymać za darmo książkę „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

Trzecia, oficjalna droga, to zakupienie w sklepie Biedronka Słodziaka za 49,99 złotych za sztukę oraz książki za 9,99 złotych za sztukę.

Kolejna akcja z cyklu "Gang" płynie na fali popularności dwóch poprzednich edycji - "Gangu Świeżaków" i "Gangu Świeżaków 2". Przypomnijmy, w ich przypadkach również dochodziło do wtórnego obrotu maskotkami. Jednocześnie w całej Polsce dochodziło do kradzieży (lub prób kradzieży) naklejek. W mediach społecznościowych pojawiały się także profile, które naciągały użytkowników na "darmowe Świeżaki". "Drugi" obieg wspierał m.in. brak maskotek w wielu sklepach w Polsce - ze względu na olbrzymią popularność akcji Biedronka musiała zamawiać dodatkowe partie produktów. Łącznie do klientów trafiło 8 mln maskotek.

- Jesteśmy pewni, że Gang Słodziaków podbije serca naszych klientów. Wzorem poprzednich akcji, zadbaliśmy również o walor edukacyjny – tym razem stawiamy na rozbudzanie wyobraźni oraz codzienne, rodzinne czytanie. Mamy nadzieję, że Słodziaki okażą się prawdziwą inspiracją w niejednym domu – mówiła podczas startu akcji Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej w sieci Biedronka.

Akcja „Gang Słodziaków” ruszyła 27 sierpnia br. By wziąć w niej udział, wystarczy na specjalnych kartach kolekcjonerskich zbierać naklejki przyznawane podczas zakupów w Biedronce. Naklejki można kolekcjonować do 18 listopada br., a pluszaki i książkę odbierać do 2 grudnia br. lub do wyczerpania zapasów.

W skład „Gangu Słodziaków” wejdą: lis Lucek, jeż Jerzyk, sowa Zosia, bóbr Borys, ryś Rysio i zając Zuzia.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Natalia92 07.09.2018

    ja tam zamówiłam słodziaki z Aliexpress, na (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum) są linki do sklepów

  • sog 31.08.2018

    (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora) Problemy współczesnego świata...

  • alejapromocji 29.08.2018

    Na aliexpress są dostępne za 5$ :) link (...)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.