11.08.2020/20:54

Służby zatrzymały papierosy za ponad milion złotych

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG) udaremnili próbę nielegalnego wwozu na teren Unii Europejskiej 80 tys. paczek papierosów. Rynkowa wartość zatrzymanego towaru to ponad milion złotych. 

Funkcjonariusze KAS oraz NOSG z Placówki w Terespolu, po skutecznym pościgu, ujawnili w miejscowości Dobryń Duży w pow. bialskim porzucony samochód ciężarowy. Wokół naczepy tira funkcjonariusze odnaleźli pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Kierowca ciężarówki chciał dokonać przemytu papierosów z terytorium Białorusi. Po odprawie granicznej nie przystąpił do kontroli przestrzeni ładunkowej zestawu, tylko oddalił się z miejsca prowadzonych odpraw towarowych na terminalu w Koroszczynie. Po krótkim pościgu ciężarówka została zatrzymana, a nielegalny towar zabezpieczono.

Do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Polski (w wieku 41 i 31 l.). Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za nielegalne wprowadzenie na obszar celny Wspólnoty Europejskiej 80 tys. paczek papierosów o wartości ponad 1,1 mln zł. Decyzją Sadu Rejonowego w Białej Podlaskiej wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W sprawie prowadzone są dalsze czynności, realizowane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ok 11.08.2020

    Czyli zamieniają puszki z plastikowym opakowaniem na plastik z papierem którego nie oddzielisz i do tego klej, proste i zero ekologicznie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.