16.08.2020/11:09

Słynna brytyjska sieć zwalnia kolejnych pracowników. Pracę straci 2,5 tys. osób

Debenhams, znana brytyjska sieć domów towarowych zwalnia pracowników. Kolejny raz w tym roku.

Jak podkreśla portal retaildetail.eu, panedmia koronawirusa doprowadziła do prawdziwej „masakry” na brytyjskich ulicach handlowych. Pracowników zwalniały już również takie marki jak Marks & Spencer, John Lewis czy WH Smith.

„Otworzyliśmy ponownie 124 sklepy nasz sklpy, a ich wyniki wyprzedzają nawet oczekiwania zarządu. Jednocześnie środowisko handlowe jest wyraźnie dalekie od powrotu do normalnego stanu i musimy upewnić się, że koszty utrzymania poszczególnych sklepów są dostosowane do rzeczywistych możliwości” - podała firma w informacji przesłanej agencji Reuters.

Po raz pierwszy fala zwolnień miała miejsce wiosną tego roku. Po tym jak sieć wycofała się z Irlandii pracę straciło prawie straciło 1,5 tys. osób. Teraz Debenhams planuje redukcję kolejnych 2,5 tys. miejsc pracy.

Zarząd firmy przekonuje, że bada wszystkie możliwe rozwiązania, które pozwolą przetrwać ten trudny czas. Rozważane jest chociażby stworzenie spółki joint venture z nowymi inwestorami, jednak najbardziej prawdopodobna jest sprzedaż części biznesu. Zdaniem retaildetail.eu miało by ją kupić jedno z chińskich przedsiębiorstw.

Debrahms to brytyjska sieć domów towarowych, zajmująca się sprzedażą odzieży, kosmetyków oraz sprzętu RTV i AGD i mebli. W kwietniu tego roku firma rozpoczęła postępowanie układowe ze swoimi wierzycielami.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.