03.04.2018/16:32

Sokołów ma zgodę na przejęcie Gzelli

Zielone światło dla spółki Sokołów. Może przejąć 4 firmy zajmujące się sprzedażą i produkcją mięsa: Gzella Osie, Gzella Poland, Gzella Net i Gzella Logistic. UOKiK uznał, że transakcja nie ograniczy konkurencji.

Przypomnijmy, że Sokołów złożył do UOKiK wniosek w sprawie planowanego przejęcia spółek z Grupy Gzella 12 lutego.

Sokołów należy do grupy kapitałowej Danish Crown, działającej na różnych szczeblach sektora mięsnego (od szczebla uboju i rozbioru trzody chlewnej i bydła, przez produkcję mięsa surowego i przetworów mięsnych, do sprzedaży detalicznej przetworów mięsnych w sklepach własnych). Głównym obszarem działalności Sokołów jest produkcja i sprzedaż świeżego czerwonego mięsa oraz szerokiej gamy wyrobów mięsnych.

Grupa Gzella prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży świeżego mięsa i wyrobów mięsnych, najmu nieruchomości i zarządzania prawami własności intelektualnej oraz w zakresie transportu i logistyki.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.