11.05.2022/16:45

Solidarność chce zakazać w sklepach jakiejkolwiek pracy w niedziele. Związkowcy chcą szybkiej nowelizacji ustawy covidowej

Władze Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność wystosowały  do premiera Mateusza Morawieckiego pismo, w którym wnioskują o szybką nowelizację tzw. ustawy COVID-owej, która dopuszczała „powierzanie w niedziele  pracownikom lub zatrudnionym wykonania czynności związanych z handlem”. Zdaniem związkowców przepisy są nadużywane przez sieci handlowe, które zmuszają zatrudnionych do prowadzenia w niedziele inwentaryzacji, sprzątania sklepów lub przyjmowania dostaw.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Nickt 14.05.2022

  Zgadzam się. Również odnośnie "solidarności". Parodia.

 • free 12.05.2022

  tu nie o to chodzi, naród trzeba dzielić, skłócać w możliwie każdej sprawie, im więcej podziałów tym łatwiej tym stadem zarządzać, stare, sprawdzone bolszewickie metody.
  Solidarność jest tylko wydmuszką tego, co rodziło się w bólach w ubiegłym wieku, dzisiaj pełni rolę propagandową i zapewnia ciepłe posadki dla kolesiów

 • Ada 12.05.2022

  Czyli dla nich liczą się tylko ludzie pracujący w sklepie. Ale pracownicy/sprzedawcy: na stacji benzynowej, w kawiarni, restauracji, cukierni itp. Ta instytucja jest szkodliwa!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także