03.04.2020/08:20

Solidarność ostro krytykuje wydłużenie godzin pracy w Biedronce i Lidlu

Sieci Biedronka i Lidl podjęły decyzję o wydłużeniu godzin pracy sklepów. Niektóre będą czynne nawet całą dobę. Decyzja ta nie podoba się „Solidarności”. Alfred Bujara, przewodniczący sekcji krajowej pracowników handlu w NSZZ „Solidarność”, w rozmowie z Pulsem Biznesu uznał ją za żart na prima aprilis.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Kasjerka 09.07.2021

  To prawda, że nikt nie zapytał pracownika o to czy będzie pracować w wydłużonych godzinach. W marketach pracuje się obecnie minimum 9 do 10 godzin dziennie a czasem nawet dłużej. Wiele osób rezygnuje i wcale się nie dziwię. Jak mam tyrac na kogoś 10 godzin dziennie i jeszcze za dwóch bo nie chcą więcej ludzi zatrudnić bo mają z tego zysk to lepiej się zwolnić i otworzyć coś swojego.

 • Młoda 03.03.2021

  Ja mam już dość pracy do 24 po 10h dziennie . My nie chorujemy ? My nie mamy rodzin ? A wypłata Wcale dużo większa nie jest ...
  Zastanawiam się głęboko nad odejściem z pracy po 4rech latach bo mam już dość ! Fizycznie a w szczególności psychicznie .
  Jak nie zniosą tych godzin i będziemy dalej zapieprzać do północy to dłużej tego nie wytrzymam ...

 • WojakMocny9% 06.04.2020

  Wydłużenie godzin pracy sklepów, w kontekście nadchodzącej Wielkanocy oraz ograniczeń liczby klientów, to bardzo dobra decyzja. Będzie luźniej w sklepach i przed nimi.
  Część, zwłaszcza młodych, ludzi, przerzuci się na zakupy w nocy - mniejsze zagrożenie dla seniorów.

  A p. Fujara niech reaguje szybciej, nowe godziny już obowiązują, a on dopiero protestuje. Może ze środków związkowych organizować transport dla pracowników na nocne zmiany.

 • tołdi 03.04.2020

  @Pracownik sklepu: Dla Ciebie Pan Tołdi, jeśli już - to po pierwsze, po drugie nie nie pracuje na stanowisku kierowniczym, a nawet gdybym to trudno nazwać kogoś kto pracuje "nierobem" nie sądzisz? Po trzecie, moja wypowiedz wynika z czystej logiki. Gdy nie ma klientów, spadają obroty co już odnotowują sieci handlowe, więc albo zlikwidują placówki i/lub zredukują zatrudnienie, albo wydłużą godziny pracy. Skoro jesteś pracownikiem sklepu jak piszesz, odpowiedz sobie na pytanie co wolisz? To, że sklepy będą czynne cała dobę, nie znaczy, że pracownicy będą "tyrać 24h". Istnieje coś takiego jak system zmianowy i nikt nie pracuje ponad ustalony limit godzin, ale przecież jako pracownik handlu dobrze o tym wiesz. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

 • Tak 03.04.2020

  Pan Fujara jest oburzony -podoba mi się taka walka o pracowników-"oburzenie"

 • Pracownik sklepu 03.04.2020

  Tołdi ty pewnie siedzisz sobie i pierdzisz w stołeczek na jakims stanowisku kierowniczym nierobie a inni mają tyrac 24h?

 • tołdi 03.04.2020

  „wiele osób nie będzie miało czym wrócić do domu w późnych godzinach nocnych". Ja bym się raczej martwił tym, że gdyby nie wydłużone godziny pracy, to wiele osób nie musiałoby wracać z pracy... bo po prostu by jej nie mieli. Solidarność jak zawsze mądrzejsza od grupy którą na silę "reprezentuje".

 • Murzyn 03.04.2020

  Bujara to partyjny aparatczyk, przystawka pisu. Nie ma pojęcia o realnym życiu a się wymądrza, bo dostaje za to niezłą kasę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.