28.11.2018/08:19

Solidarność w Biedronce przygotowuje się do strajku

Solidarność w Biedronce zamierza rozpisać referendum strajkowe - donosi Dziennik Gazeta Prawna. Chodzi nie o krótki, 2-godzinny strajk ostrzegawczy ale o większą akcję.

27 listopada odbyło się piąte już spotkanie związkowców z władzami Biedronki. Zdaniem przedstawicieli Solidarności, firma nie wyraża woli do zawarcia porozumienia. Dlatego większy protest ma skłonić władze sieci do ustępstw.

Żeby protest mógł się odbyć, musi się na niego zgodzić co najmniej połowa zatrudnionych w firmie - czyli co najmniej 32,5 tys. osób.

Wśród postulatów związkowców pojawia się m.in. zwiększenie zatrudnienia w sieci, rezygnacja z tzw. wielozadaniowości pracowników i utworzenie oddzielnego stanowiska magazyniera, wyposażenia wszystkich sklepów w klimatyzacje, ograniczenia stanów magazynowych czy wypracowanie regulaminu premii z transparentnymi zasadami przyznawania.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ofiary sukcesu 28.11.2018

    o zgrozo wpierwej managejrowie JMD kuszą klientów poprzez ceny promocyjne poniżej kosztów wytworzenia produktów wywalają na to setki milionów rok rocznie i mają te upragnione tłumy w sklepach no tak... "codziennie niskie ceny" kosztuje sporo... Zarobki może finalnie są tam ciut lepsze ale nie ma zbyt wiele innych sieci gdzie dzień w dzień do rozładowania jest jeden tir na dostawie... wystarczy zważyć ich sklepy obrotem to okaże się, że przez raptem 3800 sklepów (z Lidlem i Netto) przechodzi 33% obrotów krajowego handlu z czego gro właśnie przez krzyże pracowników Biedronek. I jeszcze mają czelność mówić "największy pracodawca" chyba "najtrudniejsza praca w branży". pytanie gdzie zatem topią zyski? Ara w Kolumbi, Hebe w Polsce, Oceanarium w Portugalii za 114 milionów.. euro... reprezentacja... reklamy TV... itp itd tylko dlaczego pracownik jest tam ofiarą ich sukcesu?!??!!?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.