17.08.2020/18:45

Sos cygański na cenzurowanym. Knorr zmienia nazwę w obawie przed antyrasistowskim bojkotem

W związku z globalną dyskusją na temat poprawności politycznej, firma Knorr postanowiła zmienić nazwę "sosu cygańskiego". Zastąpi go "sos paprykowy po węgiersku" – donosi polsatnews.pl za "Bild am Sonntag".

Grupa Unilever, do której należy Knorr, uznała, że termin „sos cygański” może być interpretowany negatywnie. Decyzje popiera Centralna Rada Niemieckich Sinti i Romów, która już w 2013 roku domagała się zmian w tej sprawie. Jak przypomina polsatnews.pl, społeczność romska groziła wówczas bojkotem producentów.

Jest już pewne, że "sos cygański" definitywnie zniknie ze sklepowych półek. Jednak receptura produktu pozostaje bez zmian. By uniknąć złych skojarzeń, Unilever postanowiło zmienić nazwę specjału na: "sos paprykowy po węgiersku". W polstanews.pl czytamy, że nagła zmiana jest spowodowana ogólnoświatową dyskusją nt. rasistowskich nazw i terminów.

Więcej na polsatnews.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także