28.07.2016/12:26

Spadł udział procentowy Biedronki w obrotach grupy Jeronimo Martins

Podczas pierwszego półrocza br. obroty grupy JM wyniosły 6,95 mld euro, czyli o 4,7 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu w ub.r.. Biedronka miała 67,2-procentowy udział w całkowitej sprzedaży detalisty, co oznacza, że wskaźnik ten zmniejszył się nieznacznie w porównaniu do ub.r. Między styczniem a czerwcem 2015 r. wyniósł on bowiem 67,7 proc.

Aktualnie portugalska sieć Pingo Doce ma 24,2 proc. udziałów w obrotach grupy JM, hale cash & carry Recheio – 5,8 proc., natomiast pozostałe sieci, w tym Ara i Hebe – 2,8 proc. To właśnie ich udziały w obrotach grupy zwiększyły się w pierwszej połowie br. najwięcej. W analogicznym okresie ub.r. posiadały one 2,2 proc. udziałów.

W ujęciu wartościowym sprzedaż Biedronki w porównaniu do pierwszej połowy ub.r. wzrosła o 4 proc. W przypadku supermarketów Pingo Doce obroty zwiększyły się o 3,9 proc, a w Recheio o 4,2 proc.

Zysk netto grupy JM wyniósł w okresie styczeń-czerwiec br. 182 mln euro, czyli w ujęciu euro aż o 15,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2015 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.