19.12.2018/12:08

SPAR chce mocniej rozwijać sieć sklepów na stacjach paliw

Sieć sklepów SPAR Polska otworzyła swój kolejny sklep na stacji paliw. Firma szuka kolejnych tego typu lokalizacji i rozmawia z operatorami o współpracy na większą skalę.

Obecnie SPAR ma sklepy przy stacjach benzynowym m.in. w Świlczy koło Rzeszowa, Kątach Wrocławskich czy Bolesławcu. 18 grudnia operator uruchomił w Rzeszowie przy Alei Witosa 11 a, na stacji benzynowej Czwórka, kolejny sklep pod szyldem SPAR Express. Placówka ma 141 mkw. i oferuje asortyment, który pozwoli klientom codzienne potrzeby zakupowe.

Jak podkreślają przedstawiciele sieci SPAR „wprowadzenie niedziel niehandlowych zmieniło sytuację na rynku – nastąpił wzrost zainteresowania konsumentów sklepami na stacjach paliw, których zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje, oraz pojawiła się potrzeba szerszego asortymentu w nich.” Dlatego właściciele niezależnych stacji benzynowych coraz chętniej rozmawiają o współpracy z firmami handlowymi, które są w stanie zapewnić szeroki asortyment i sprawną logistykę. Dzięki takiej kooperacji punkty na stacjach mogą się stać sklepami codziennych zakupów dla konsumentów, co jest powszechne , np. w krajach Europy Zachodniej i USA. Gdzie sklepy oferują nie tylko szeroką ofertę produktów świeżych, ale profesjonalne bistro z ofertą produktów na wynos, do konsumpcji w drodze, w tym kawę, kanapki czy hot-dogi na ciepło.

W Polsce trend otwierania sklepów o silniejszym sprofilowaniu na szerszą ofertę produktów spożywczych na stacjach znajduje się obecnie w fazie rozwoju. Przedstawiciele SPAR Polska wskazują, że w najbliższych miesiącach może ruszyć znacznie więcej placówek sieci na stacjach paliw. - Widzimy duże zainteresowanie zarówno właścicieli pojedynczych stacji benzynowych, zainteresowanych posiadaniem znanej marki i dobrego konceptu dla sklepu przy stacji benzynowych, jak i większych partnerów, z którymi rozmawiamy o możliwej kooperacji w większej skali w 2019 r. – mówi Michał Zych, rzecznik prasowy, dyrektor marketingu SPAR Polska.

SPAR jako operator spożywczy na stacjach benzynowych od lat z powodzeniem funkcjonuje na wielu rynkach europejskich, m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Holandii.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Grankom 03.01.2019

  W Spar dalej zmiany Grzegorz Leszka zniknął ze strony www.spar.pl jako V-ce prezes zarządu? Leszek to dobra decyzja!

 • Amigo 02.01.2019

  Spary tak się rozwiną tak jak bać pol tzn, zaczną się zwijac, teraz jeszcze serpol i mars pol dołączy.

 • ciekawy 27.12.2018

  Panie Rzeczniku Spara proponuję przejecie sklepów Orlenu i BP -)))))))))))) ps ,sklep w Rzeszowie na Witosa totalna porażka,wie Pan coś na ten temat?

 • Kolo 24.12.2018

  Bać Pol nie leży i kwiczy tej firmy po prostu już niema, a Spary w niedługim czasie zaczną się same zwijac, szkoda Bać pola bo to była dobra polska firma.

 • Fikimiki 21.12.2018

  Szanowni Dziennikarze, co to za pompowanie balonika? BP od wczoraj leży i kwiczy. Spar szuka dramatycznie inwestora. Franczyzobiorcy mają dosyć i gremialnie składają wypowiedzenia. A Wy smażycie taki artykuł. Żenada.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.