09.02.2017/12:47

SPAR International otwiera pierwsze sklepy Spar Express forecourt

Sieć SPAR International uruchomiła w Holandii pierwsze sklepy formatu Spar Express. Placówki zlokalizowane są w miejscowościach Geertruidenberg, Haga oraz Amstelveen w pobliżu Amsterdamu. Markety mają charakter tzw. forecourt – czyli zlokalizowane są w obrębie stacji paliw, lotnisk, dworców itp.

Detalista prowadzi z sukcesami sklepy convenience Spar Express forecourt w takich krajach, jak Belgia, Austria, Węgry czy Chiny. Format dedykowany jest dla lokalizacji o dużym natężeniu ruchu tranzytowego, takich jak stacje benzynowe, lotniska, dworce autobusowe i kolejowe czy ścisłe centra miast. Jednak na chwilę obecną firma zdecydowała, że w Holandii takie placówki powstawać będą tylko przy stacjach benzynowych.

Powierzchnia sali sprzedaży tego typu placówek sięga od 100 do 300 mkw., dzięki czemu łatwo mieszczą się w mniejszych obiektach handlowych, a relatywnie mniej liczny personel sprawia, że sklepy mogą być otwarte od rana do późnych godzin wieczornych.

Na potrzeby rozwoju sieci Spar Express typu forecourt holenderski oddział sieci podpisał porozumienie z firmą EFR, która jest operatorem stacji paliwowo-serwisowych Texaco. Dwie kolejne placówki zostaną wkrótce otwarte w Arnhem i Wateringen, a wkrótce należy się spodziewać kolejnych lokalizacji.

Nowy format będzie stanowił uzupełnienie już funkcjonującej w Holandii sieci placówek Spar City, które również są sklepami convenience, z szeroką ofertą żywności na wynos oraz wyborem żywności codziennego spożycia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.