10.06.2018/00:18

SPAR ma zgodę na przejęcie sklepów zarządzanych przez firmę Kefirek

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez spółkę SPAR Polska sieci sklepów zarządzanych przez firmę Kefirek. Zgoda jest bezwarunkowa.

Kefirek zarządza 26 sklepami pod szyldem Spar na terenie województw małopolskiego i podkarpackiego.

Spar Polska należy do Grupy Kapitałowej Bać-Pol i jest spółką bezpośrednio kontrolowaną przez Bać-Pol S.A. z Rzeszowa. Natomiast Kefirek S.A. jest aktualnie kontrolowana przez krakowską firmę TG Capital, spółkę zależną Ulexite Company.

Działalność Grupy Kapitałowej Bać-Pol obejmuje głównie sprzedaż hurtową artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku w niewyspecjalizowanych hurtowniach, natomiast Kefirek S.A. prowadzi w Krakowie, Rzeszowie, Limanowej i kilku mniejszych miejscowościach województw małopolskiego i podkarpackiego niewyspecjalizowane sklepy detaliczne z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych pod szyldem Spar .

SPAR Polska działa od 1996 roku, a od 2010 roku należy do Grupy Kapitałowej Bać-Pol. Obecnie w kraju funkcjonuje ponad 260 punktów detalicznych w formatach Supermarket, Eurospar i Express.

Na świecie SPAR jest największą siecią sprzedaży detalicznej. Sklepy marki funkcjonują w 44 krajach na 4 kontynentach. Ponad 13 tysięcy punktów obsługuje każdego dnia 12 milionów klientów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.