02.09.2016/12:41

SPAR otworzył trzy nowe sklepy na Śląsku

Kolejne trzy sklepy sieci SPAR zostały otwarte: w Rybniku (woj. śląskie), Górze oraz w Leśnej (woj. dolnośląskie). Łączna liczba sklepów SPAR w Polsce powiększyła się tym samym do 220 placówek.

Nowy sklep Spar w Rybniku o powierzchni 800 mkw. to jeden z największych punktów handlowych tej sieci w Polsce. Został on otwarty w formacie Eurospar pośrodku dużego osiedla mieszkaniowego, blisko centrum miasta. Sklep posiada 5 stanowisk kasowych i zapewnia klientom parking na ok. 75 samochodów. Dla państwa Jana i Kazimiery Węglarz - właścicieli nowo otwartego sklepu - jest to już piąta placówka, jaką otworzyli we współpracy Spar.

Kolejny sklep franczyzowy Spar o powierzchni 300 mkw. powstał w Górze, przy drodze głównej na Rawicz. Sklep znajduje się w budynku, w którym wcześniej przez lata funkcjonował już sklep spożywczy. Klienci są więc przyzwyczajeni do tej lokalizacji. Dla właściciela nowego marketu jest to już 25. placówka uruchomiona w ramach sieci Spar.

220. placówka sieci Spar o powierzchni 240 mkw.  i dwóch stanowiskach kasowych otwarta została w Leśnej. Sklep mieści się w pięknie utrzymanej kamienicy w centrum miejscowości. Po remodelingu sklep otrzymał wyposażenie i wizualizację zgodną ze standardami sieci. W swojej ofercie nowo otwarty market Spar posiada m.in. markę premium "Ze starego spichlerza", świeże wypieki oraz regionalne wędliny. - W dzień otwarcia przybyło do sklepu naprawdę bardzo dużo klientów – mówi Wioleta Sztuba, dyrektor placówki. Od 20 lat  funkcjonował w tym miejscu sklep spożywczy, tak więc klienci przywykli, że w tym miejscu mogą dokonywać zakupów i chętnie tu wracają.

Spar jest największą na świecie franczyzową siecią sprzedaży detalicznej. Sklepy oznaczone charakterystycznym logo funkcjonują w 42 krajach, na 4 kontynentach. Ponad 12 tysięcy punktów obsługuje każdego dnia 12 milionów klientów. Spar Polska działa od 1996 roku, a od 2010 roku należy do jednej z największych grup dystrybucyjnych w kraju - Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.