09.10.2013/15:52

Specjał bierze Rabat Service!

Jak dowiedziały się "Wiadomości Handlowe", należąca do Grupy Kapitałowej Specjał spółka Nasz Sklep kupi całą masę upadłościową po Rabacie Service. Zapłaci za nią 21 mln zł – o 10 proc. mniej, niż w poprzednich przetargach żądał syndyk.

Jak poinformował „Wiadomości Handlowe” Robert Paździor, prezes LD Holding, Nasz Sklep przejmie spółkę LD Holding, zarządzającą sieciami eLDe, Livio i Sieć 34, oraz pozostałe części majątku dawnego Rabatu Service, wraz z kilkoma nieruchomościami, w tym magazynami przy ul. Zastawnej w Pruszczu Gdańskim oraz udziały w spółkach zależnych. Przypomnijmy, że był to trzeci przetarg na majątek spółki Rabat Service. Dwa poprzednie nie zostały rozstrzygnięte: w pierwszym nie było chętnych, w drugim, spośród kilku zainteresowanych wstępnie firm, które przeprowadziły audyt Rabatu Service, ostatecznie tylko jedna złożyła ofertę. Propozycja PSH Nasz Sklep z GK Specjał nie spełniała jednak warunków, w związku z czym syndyk zdecydował o unieważnieniu przetargu. Ze składników majątkowych Rabatu największym zainteresowaniem cieszyła się spółka LD Holding, zarządzająca trzema sieciami franczyzowymi – eLDe, Sieć 34 i Livio – posiadającymi łącznie 1300 placówek handlowych. Jednak konieczność kupna „przy okazji” również innych elementów (m.in. działek i budynków) odstraszała potencjalnych nabywców. Transakcja zmieni układ sił na rynku detalicznych sieci franczyzowych FMCG. Spółka Nasz Sklep będzie bowiem franczyzodawcą dla ponad 3800 placówek handlowych, a tym samym zbliży się do lidera, czyli sieci ABC.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.