08.04.2020/11:09

Specjał przeznacza 5 mln zł na wsparcie franczyzobiorców dotkniętych skutkami epidemii

Grupa Kapitałowa Specjał przygotowała Fundusz Wsparcia i proponuje franczyzobiorcom zagrożonym skutkami epidemii koronawirusa specjalne nieoprocentowane pożyczki, które pomogą im przetrwać trudny czas.

GK Specjał, która jest głównym dostawcą do Sieci franczyzowych Nasz Sklep, Livio i Rabat Detal proponuje w ramach Funduszu Wsparcia, środki finansowe dla swoich franczyzobiorców przekazywane w formie nieoprocentowanych pożyczek. Środki mają zostać przeznaczone dla sklepów, których działalność bezpośrednio została zagrożona skutkami pandemii koronawirusa.

„Każdy z wniosków o takie wsparcie będzie rozpatrywany indywidualnie przez specjalnie powołane zespoły z każdej sieci. Cały czas monitorowane są potrzeby w/w zakresie. Budżet wynosi 5 mln złotych lecz kwota zależna jest od bieżącego monitoringu i rozwoju sytuacji, może zostać w każdej chwili zwiększona.

Przyznane środki mogą zostać przeznaczone na realizację bieżących zobowiązań wynikających z działalności sklepu, bądź też uzgodnionych działań promocyjnych i wizerunkowych mających na celu odbudowę pozycji rynkowej sklepu.” – czytamy w komunikacie.

Obecnie sieci franczyzowe Specjał to 8933 placówki handlowe, obroty sieci franczyzowych przekroczyły 11,2 mld złotych w 2019 r.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • rick 08.04.2020

    Wzięli przykład z Lewiatana i dobrze.

  • Rx 08.04.2020

    Polska firma ,porządne zachowanie...brawo

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.