20.04.2021/13:46

Specjał z nową strategią. Grupa szuka doradcy inwestycyjnego i planuje wydać na rozwój nawet 300 mln zł [TYLKO U NAS]

– Jest kilka kategorii produktowych, które są niezwykle ważne z punktu widzenia rozwoju naszego biznesu detalicznego, a szczególnie sklepów własnych. Ostatnio rozwinęliśmy dystrybucję piwa i alkoholi mocnych, ale równie duży potencjał widzimy w produktach świeżych, takich jak: owoce, warzywa, mięso i wędliny. Interesują nas także wyroby tytoniowe czy chemia gospodarcza. Jednocześnie mocno przyglądamy się firmom z obszaru nowych technologii, specjalizującym się w tworzeniu rozwiązań, które pozwalają lepiej komunikować się sklepom z konsumentami. Lepsza komunikacja to większa liczba klientów w naszych placówkach handlowych i większy koszyk zakupowy. Naszym zdaniem taka firma technologiczna, działająca w ramach grupy, mogłaby nas pchnąć mocno do przodu – wyjaśnia prezes GK Specjał w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

Jak ustaliliśmy, wartość inwestycji GK Specjał w 2020 r. przekroczyła 60 mln zł. W ciągu najbliższych 2-3 lat rzeszowski dystrybutor chciałby zainwestować w rozwój, w tym w przejęcia, od 200 mln do nawet 300 mln zł. – Mamy zgromadzone środki własne, ale w każdym momencie, jeśli będzie taka potrzeba, możemy sięgnąć także po kredyt bankowy, dzięki któremu możemy znacznie zwiększyć nasz potencjał inwestycyjny – mówi Krzysztof Tokarz. I dodaje, że od początku działalności Specjału wszystkie zyski były inwestowane w rozwój grupy. Prezes zapewnia, że tak stanie się również w 2021 i 2022 roku.

-  Dla dobrych sklepów nadal jest miejsce na rynku i widzimy dla nich duży potencjał do rozwoju. Musimy je jednak w odpowiedni sposób wspierać, aby mogły być jeszcze bardziej konkurencyjne w stosunku do największych rynkowych rywali. Nasze inwestycje mają nam w tym pomóc – tłumaczy Krzysztof Tokarz.

Prezes Specjał Krzysztof Tokarz zachęca potencjalnych partnerów do współpracy. Miliony zysku na przyszłe inwestycje, rekordowy rok, wysoki rating wiarygodności płatniczej, wysokie kapitały własne, coraz większy współczynnik realizacji płatności gotówkowych. GK Specjał zaprasza do współpracy niezdecydowanych klientów i szuka doradcy do pozyskania opcji rozwojowych. - To jest nasz czas, wykorzystajmy tą szansę razem, argumenty przemawiają za nami – apeluje szef Specjału..

Grupa Specjał wskazuje, że chce przyspieszyć własny rozwój. Wg dostępnych danych, w porównaniu do lidera rynku Specjał zwiększył przychody w 2020 r. o 17,1 proc., gdy lider rynku o 2,2 proc., zysk EBITDA wzrósł w GK Specjał o 33,9 proc., gdy u lidera rynku tylko o 1,2 proc. Rentowność Specjału w 2020 r. to 1,9 proc., zaś lidera rynku to 0,3 proc. Natomiast zysk netto GK Specjał  za rok 2020 wzrósł o 42,7 proc., zaś lider rynku zanotował spadek o ponad 14 proc.

Czytaj więcej na kolejnej stronie

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • kopia 29.04.2021

    Czy ten pan zabłyśnie kiedyś swoim pomysłem, czy nadal będzie kopiował tylko to co robi Eurocash? Porzuć pan te kompleksy i zacznij myśleć.

  • lolo 21.04.2021

    Nie widzę tego z kilku powodów. Wg mnie to wstępna gra i ocena własnych możliwości vs rozwój sieci detalicznych. Prędzej spodziewam się wyceny tego podmiotu.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także