21.06.2019/13:19

Spis wierzytelności Piotra i Pawła złożony w sądzie! Mało czasu na złożenie sprzeciwu

Spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, zarządca sądowy sieci Piotr i Paweł, poinformowała o tym że 14 czerwca złożyła w Sądzie Rejonowym Poznań - Stare Miasto spis wierzytelności znajdującej się w sanacji spółki Piotr i Paweł S.A.

Zarządca sądowy Piotra i Pawła informuje w komunikacie wystosowanym do wierzycieli, że ze spisem wierzytelności można zapoznań się w czytelni akt wspomnianego sądu, po wydaniu przez sędziego-komisarza zarządzenia o jego wyłożeniu. Do zapoznania się ze spisem wierzytelności nie jest potrzebne wcześniejsze zamówienie akt.

- Zapoznanie się ze spisem w sądzie restrukturyzacyjnym jest jedyną możliwością pozyskania informacji o treści spisu wierzytelności. Z uwagi na powyższe, zarządca nie będzie udostępniał spisu wierzytelności w sposób, jaki czynił to przy projekcie spisu - informuje Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo restrukturyzacyjne, w terminie dwóch tygodni od dnia obwieszczenia o złożeniu spisu wierzytelności w Monitorze Sądowym i Gospodarczym uczestnicy postępowania mogą złożyć do sędziego-komisarza sprzeciw co do umieszczenia wierzytelności w spisie wierzytelności lub co do pominięcia wierzytelności w spisie wierzytelności.

Zarządca sądowy zachęca, by w przypadku zauważenia rozbieżności pomiędzy saldem wierzytelności wykazanym księgach rachunkowych a wysokością wierzytelności uwzględnioną na spisie, wierzyciele weryfikowali, czy ich wierzytelność na dzień otwarcia postępowania była wymagalna.

- Jeżeli termin płatności wierzytelności przypadał po dniu 12 września 2018, zarządca umieścił w spisie wierzytelności wierzytelność pomniejszoną o odsetki ustawowe (obecnie 5 proc.) za czas od dnia otwarcia postępowania do dnia wymagalności, najdłużej jednak za dwa lata - czytamy w komunikacie zarządcy sądowego Piotra i Pawła.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.