05.02.2021/19:59

Społem musi obronić spółdzielnie przed przejęciem ich przez państwową sieć spożywczą

Bogusław Pieńkowski, dyrektor Hali Mirowskiej w Warszawie, która wchodzi w skład Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście wskazał w rozmowie z magazynem „Społemowiec Warszawski", że „osłabione finansowo poprzez pandemię i brak rządowego wsparcia spółdzielnie Społem posiadające sklepy usytuowane w atrakcyjnych lokalizacjach, staną się łakomym celem do ich przejęcia przez sieć handlową tworzoną w ramach narodowego holdingu spożywczego.

Bogusław Pieńkowski komentując na łamach „Społemowca Warszawskiego" obecną sytuację gospodarczą i problemy przedsiębiorstw wywołane przez pandemię podkreślił, że „od premiera, prezydenta i parlamentu oczekuje sprawnego i przejrzystego zarządzania, które służy dobru wszystkim mieszkańcom kraju. To zarządzanie w dobie panującej już od blisko roku pandemii wirusa „COVID 19” nakłada na Rząd, wg mojej opinii dodatkowy obowiązek w postaci podejmowania nie tylko słusznych ale i szybkich oraz skutecznych decyzji mających za zadanie ochronę życia i zdrowia obywateli oraz zapewnienie wsparcia dla firm celem uchronienia ich przed upadłością a tym samym utrzymaniu miejsc pracy dla zatrudnionych tam pracowników.”

„Jako długoletni działacz i pracownik sektora spółdzielczego, doceniając działania rządu w postaci szeregu tarcz antykryzysowych dla wielu branż gospodarki, oczekuję podjęcia również takich działań w stosunku do rodzimego handlu spółdzielczego, który został praktycznie pozbawiony jakiegokolwiek wsparcia” – apeluje dyrektor Hali Mirowskiej.

I dodaje: „Obiekt, którym zarządzam tj. Hala Mirowska, z racji swojej powierzchni został zakwalifikowany do galerii handlowych, gdzie ograniczenia działalności od początku wybuch pandemii są największe, na równi z branżą gastronomiczną. Niestety, mimo bardzo wysokich strat wynikających z tych obostrzeń, kolejne tarcze antykryzysowe nie obejmują handlu detalicznego. Oczekuję zmiany w tym zakresie.

Wskazał jednocześnie, że „głównym zadaniem, przed którym staje Krajowy Związek Spółdzielczy w bieżącym roku jest obrona Spółdzielni Spożywców przed ewentualnymi próbami ich przejęcia poprzez zapowiadany rządowy plan utworzenia państwowej sieci spożywczej w ramach tzw. „narodowego holdingu spożywczego”.

„Osłabione finansowo poprzez pandemię i brak rządowego wsparcia Spółdzielnie posiadające sklepy usytuowane w atrakcyjnych lokalizacjach, staną się łakomym celem do ich przejęcia” – wyjaśnia Bogusław Pieńkowski.

„Od swojej Spółdzielni, Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście, która kilka lat temu podjęła słuszną jak pokazuje czas decyzję o dywersyfikacji kierunków działania w celu osiągania przychodów nie tylko z działalności opartej na handlu detalicznym, oczekuję kontynuacji rozpoczętych działań i podejmowania dalszych inwestycji w miarę posiadanych środków. Uzyskane z tych działań przychody w połączeniu z podstawową działalnością polegającej na handlu detalicznym, pozwolą na utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia, zapewnią ochronę socjalną pracowników i dalszy rozwój spółdzielni – podsumował dyrektor Hali Mirowskiej.

 

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • 123 07.02.2021

    To co piszesz Hjgh świadczy o tym, że komuna wraca.

  • 123 07.02.2021

    To co piszesz Hjgh świadczy o tym, że komuna wraca.

  • Hjgh 06.02.2021

    Już dawno powinien was przejąć taki podmiot jak Orlen. Komuna się skończyła

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także