25.03.2020/16:14

Społem także chroni przed koronawirusem. Sieć montuje pleksi i kurtyny foliowe w sklepach

Spółdzielnie spożywców Społem także zbroją się na walkę z koronawirusem. W niektórych placówkach spółdzielczej sieci pojawiły się pleksi dla ochrony klientów i pracowników. Gdzie indziej - przy kasach rozmieszczono "kurtyny foliowe".

- Nastał wyjątkowo trudny czas dla klientów, którzy robią zakupy w naszych sklepach Społem oraz dla personelu, który każdego dnia ciężko pracuje i dba o pełne półki. Puste półki sklepowe po tym, jak ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, na szczęście szybko ponownie się zapełniły. Sytuacja wróciła do normy - komentuje Paweł Kochański z Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców "Społem".

Jak zapewnia, magazyny są pełne, a sklepy uzupełniły towar. Ponadto w placówkach jest już mniej klientów niż w pierwszych dniach po ogłoszeniu przez rząd szeregu ogólnopolskich ograniczeń związanych z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju. - Sklepy doskonale opanowały trudną sytuację. By ułatwić wszystkim funkcjonowanie i zdecydowanie zwiększyć ogólne  bezpieczeństwo, Spółdzielnie Społem wprowadziły w swoich placówkach szereg zmian - podkreśla Kochański.

Co to za zmiany? Po pierwsze, pracownicy zostali przeszkoleni w kwestii zasad panujących podczas pandemii. Ponadto w sklepach umieszczone zostały środki dezynfekujące dla klientów. Społemowskie sklepy uczulają także klientów w kwestii zachowania odpowiedniej odległości (minimum 1,5 metra) od innych osób. Pracownicy placówek kilka razy dziennie dezynfekują też powierzchnie płaskie. Sklepy Społem dbają także o to, by w placówkach nie przebywało zbyt wiele osób w jednym momencie. Klienci są także zachęcani do płacenia kartą oraz używania rękawiczek.

- Nowe zasady, dodatkowe środki bezpieczeństwa, częsta dezynfekcja wszystko to robimy dla klientów, ale również dla personelu, któremu jesteśmy wyjątkowo wdzięczni za zaangażowanie, ciężką pracę i poświęcony czas - komentuje Paweł Kochański.

Większość sklepów Społem skróciło też czas pracy swoich sklepów. Obecnie są czynne przeważnie do 17.00 lub 18.00 w zależności od lokalizacji. Jednak w niektórych spółdzielniach powraca się do poprzednich godzin otwarcia.

Jak deklaruje Paweł Kochański, społemowcy nie popierają pomysłu przywrócenia handlu w niedziele, "gdyż pracownicy ofiarnie pracują przez 6 dni w tygodniu i chociaż w wolną niedzielę chcą poprawić swoją psychiczną i fizyczną kondycję".

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Io 26.03.2020

    Pozdrawiam Społem! To nasza

  • zxc 25.03.2020

    A czy firma Społem wypłaci również jak inne firmy handlowe premię dla pracowników za pracę w warunkach epidemii.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.