09.09.2020/19:07

Sprzedaż alkoholu w Krakowie znów bez ograniczeń

W Krakowie zawieszono program, w ramach którego sklepy dobrowolnie zobowiązywały się do niesprzedawania alkoholu np. nocą. Obowiązywał przez niecały rok – donosi „Rzeczpospolita”.

Miasto Kraków podało informację o zawieszeniu programu w biuletynie informacji publicznej. Czytamy w nim, że podpisane niecały rok temu porozumienie w ramach Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży miało na celu wypracowanie dobrych praktyk w zakresie detalicznej sprzedaży alkoholu, ze szczególnym uwzględnieniem dobrowolnego ograniczenia godzin nocnej sprzedaży alkoholu.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, w ramach Porozumienia, przedsiębiorcy zobowiązali się między innymi do niesprzedawania alkoholu w godzinach od 24.00 do 5.30, wykazując społeczną odpowiedzialność za prowadzenie tego typu działalności. W Porozumieniu brało udział ok. 150 sklepów. Do zakończenia akcji przyczyniło się przede wszystkim pogorszenie warunków gospodarczych związane z epidemią koronawirusa.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także