22.08.2018/12:14

Sprzedaż detaliczna rośnie bardziej niż przed rokiem. Spożywka na minusie

Optymistyczne wyniki sprzedaży detalicznej w lipcu. Jak wynika z badań GUS, wzrost sprzedaży względem minionego roku wyniósł 7,1 proc. Jednocześnie była ona wyższa niż w czerwcu - o 0,2 proc. Z drugiej strony segment handlu detalicznego żywności i napojów zanotował spadek sprzedaży.

Jak wynika z badań GUS, największy wzrost sprzedaży względem minionego roku zanotowano w przypadku firm zajmujących się handlem samochodami, motocyklami i ich częściami (o prawie 17 proc.). Firmy sprzedające paliwa zwiększyły sprzedaż o ponad 8 proc., a tekstylia, odzież i obuwie - o 16 proc.

Lipiec br. był jednak kiepski dla firm sprzedających żywność, napoje i wyroby tytoniowe. Względem minionego roku sprzedaż spadła o 0,6 proc.

Od początku roku sprzedaż detaliczna wzrosła o 6,9 proc. w porównaniu do minionego roku. W tym samym okresie roku ubiegłego wzrost wynosił dokładnie 7 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.