23.09.2020/13:26

Stabilizuje się odwiedzalność obiektów handlowych

Według danych Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) w trzecim tygodniu września wyniki odwiedzalności utrzymują się w podobnym do ubiegłego tygodnia przedziale i nadal nie osiągnęły poziomu ubiegłorocznego. Wyrównują się wyniki w poszczególne dni handlowe, różnice nie przekraczają dziesięciu punktów procentowych.

W minionym tygodniu średnia odwiedzalność w dni handlowe utrzymywała się, w zależności od dnia, na poziomie między 77 a 86 proc. wartości footfallu w analogicznym okresie ubiegłego roku. W stosunku do zeszłego tygodnia spadek o trzy punkty procentowe zanotowała niedziela niehandlowa, badane obiekty odwiedziło tego dnia 69 proc. klientów w porównaniu do analogicznej niedzieli 2019 roku.

Ubiegły tydzień był stosunkowo wyrównany, jeśli chodzi o odwiedzalność ze względu na wielkość obiektu. Różnice w zanotowanym footfallu nie przekraczają pięciu punktów procentowych na korzyść obiektów małych i średnich. Podobne zjawisko obserwujemy w przypadku przynależności badanych obiektów do regionu - tutaj również różnice w raportowanych wartościach są niewielkie.

Dane PRCH pochodzą z obiektów o łącznej powierzchni 3,46 mln m kw. GLA, stanowiących 28 proc. rynku centrów handlowych w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także