04.02.2020/11:14

Stacja Orlen w Olsztynie odmawia sprzedaży batoników po 22, bo zawierają alkohol

W Olsztynie obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 22:00-6:00. Przepisy o nocnej prohibicji weszły w życie we wrześniu 2018 roku. Z tego powodu na stacji benzynowej Orlen jednemu z mieszkańców odmówiono ostatnio sprzedaży batonu „Pawełek”, bo zawiera on w składzie alkohol.

O tej sytuacji pan Daniel na swoim Twitterze. - Miasto Olsztyn to jednak stan umysłu. Wczoraj po godzinie 22:00 na stacji Orlen (ul. Warszawska) nie sprzedano batonika "Pawełek", bo jest zakaz sprzedaży alkoholu w tym mieście po tej godzinie... Ręce opadają, miasto absurdów - napisał.

O sprawie poinformował serwis WP Finanse. W rozmowie z redakcją mężczyzna opowiedział szczegóły tej sytuacji. „Wracaliśmy po 22 ze znajomymi samochodem i wstąpiliśmy na stację Orlen. Poprosiliśmy koleżankę, żeby kupiła mi i koledze batonika "Pawełek", bo mieliśmy ochotę na coś słodkiego. Wróciła z innym produktem, bo tego jej nie sprzedano. Sprzedawczyni powiedziała, że jest zakaz sprzedaży tych batoników po 22, bo ten produkt zawiera alkohol.”

Redakcja WP wysłała zapytanie do biura prasowego Orlen, ale do momentu publikacji artykułu nie otrzymała odpowiedzi. Batony „Pawełek” faktycznie zawierają w składzie alkohol, jednak jest go tam śladowa ilość i ciężko uznać tę przekąskę za zagrażającą trzeźwości.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Tymonek 02.06.2021

  Zawsze pozostają sklepy Mazurek. Tam to i w nocy kupisz słodycze, alkohol, jedzenie, jak i w niedziele.

 • Olosmolo 19.12.2020

  Tylko smród pozostanie po nich

 • yeti 05.02.2020

  Orlen jest kontrolowany przez pis, głupich zakazów i łamania prawa przez pisowców będzie coraz więcej bo pis będzie bezkarny.

 • griszka 04.02.2020

  Co na to prezes ORLENU?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.