19.11.2020/14:42

Stacje Avia mogą wkrótce osiągnąć rentowność. W 2021 r. Unimot chce rozbudować sieć do 100 placówek

Władze firmy Unimot, która rozwija w Polsce sieć stacji paliw Avia poinformowały, że projekt może osiągnąć próg rentowności po przekroczeniu liczby 70 punktów. To oznacza, że może to nastąpić już w I kw. przyszłego roku.

Na koniec III kw. br. Unimot zarządzał w Polsce 53 stacjami paliw pod szyldem Avia. Do końca tego roku firma chce rozwinąć sieć do 65, a nawet 70 punktów. Jeśli operator zrealizuje bardziej ambitny scenariusz – co będzie dość trudne - to w I kw. przyszłego roku firma przekroczy liczbę stacji, które pozwolą osiągnąć próg rentowności.

Jednocześnie jak wskazali przedstawiciele spółki Unimot w trakcie chatu inwestorskiego na portalu strefainwestorow.pl „warto zwrócić uwagę, że marża hurtowa realizowana na sprzedaży paliw do sieci AVIA pozostawiana jest w segmencie hurtu - obserwuje nas konkurencja i nie chcemy za dużo pokazywać w zakresie naszej marżowości poszczególnych segmentów. Gdyby połączyć te dwie marże, już dzisiaj sieć jest rentowna, dlatego jesteśmy zdeterminowani ją rozwijać.”

Na przyszły rok firma zaplanowała uruchomienie 30 nowych stacji i rozbudowanie sieci do 100 placówek. To oznacza, że aby osiągnąć cel 200 stacji na koniec 2023 r. operator będzie musiał (w latach 2022/23) otwierać po 50 stacji. Warto przypomnieć w tym miejscu, że kilka dni temu firma zapowiedziała, że „szuka potencjalnych okazji do przejęć na rynku stacji paliw.”

Unimot opublikował właśnie raport okresowy za III kw. 2020 r. W tym okresie osiągnął rekordowy poziom skonsolidowanych przychodów ogółem, które wyniosły 1 338,9 mln zł. EBITDA skorygowana ukształtowała się na poziomie 10,9 mln zł.

Unimot SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizującą się w obrocie olejem napędowym (ON), biopaliwami (BIO), gazem płynnym (LPG), produktami asfaltowymi, olejami, gazem ziemnym, energią elektryczną oraz ropą naftową. Firma tworzy także na zasadach franczyzy sieć stacji paliw pod marką Avia i zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak transport, logistyka, usługi, rolnictwo i przemysł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także