02.04.2020/09:23

Stacje benzynowe i apteki wyłączone z godzin dla seniora. Zmiany w rządowym rozporządzeniu 

Wydane 1 kwietnia rozporządzenie Rady Ministrów zmienia zasady obowiązywania tzw. „godzin dla seniora”. Stacje benzynowe i apteki (pod pewnymi warunkami) mogą obsługiwać wszystkich klientów przez cały dzień. 

Z „godzin dla seniora” wyłączono stacje benzynowe i apteki w niektórych przypadkach. Oznacza to, że te placówki mogą obsługiwać klientów do 65. roku życia w godzinach od 10.00 do 12.00. 

Podobnie, jak w przypadku sklepów spożywczych i punktów usługowych, tak i dla stacji obowiązuje zasada, że do sklepu na stacji mogą wejść 3 osoby na jedno stanowisko kasowe. 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zawiera również zapis, że apteki w czasie dwóch godzin dla seniorów będą mogły obsługiwać także tych, dla których nabycie leku lub środka spożywczego specjalnego przeznaczenia jest konieczne ze względu na nagłe zagrożenie życia lub zdrowia.

Zmiana w rozporządzeniu dotyczy także pracodawców. Zmieniono zapis, który mówił o zachowaniu dystansu pomiędzy pracownikami co najmniej 1,5 metra. Teraz mówi on, że „odległość pomiędzy stanowiskami pracy wynoszącą co najmniej 1,5 m, chyba że jest to niemożliwe ze względu na charakter działalności wykonywanej w danym zakładzie pracy, a zakład ten zapewnia środki ochrony osobistej związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19.”
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • handlowiec 03.04.2020

    No tak... ze względu na Orlen. On musi działać bez zmian :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.