20.06.2018/16:21

Stacje Lukoil znikną z Polski. Zastąpi je marka AMIC Energy

Firma AMIC Polska ogłosiła przetargu na rebranding działających w naszym kraju 115 stacji paliw Lukoil. Stacje zmienią szyld na AMIC Energy. Proces może się rozpocząć w ciągu najbliższych kliku miesięcy.

Oferty przetargowe na rebranding, czyli produkcję i montaż oznakowania zewnętrznego wiaty oraz pylonów cenowych na stacjach mogą być zgłaszane do 9 lipca br.

Przypomnijmy, że w lutym 2016 r. koncern AMIC Energy wraz z firmami AS VIADA Baltija (Łotwa) i UAB Luktarna (Litwa) podpisały umowę z Lukoil Europe Holdings BV w sprawie nabycia i sieci około 230 stacji paliw na Litwie, Łotwie i w Polsce.

Akwizycja AMIC Energy była określana jako kolejny znaczący krok w budowaniu działalności detalicznej firmy w Europie Środkowej i Wschodniej. - Przejęcie jest kolejnym znaczącym krokiem do budowania działalności detalicznej paliwa AMIC Energy w Europie Środkowej i Wschodniej. Partnerstwo strategiczne z VIADA i Luktarna tworzy konkurencyjną platformę operacyjną na rynkach bałtyckich i przynosi cenne lokalnej wiedzy i silny zespół zarządzania – mówił niemal trzy lata temu Günter Maier, dyrektor zarządzający AMIC Energii.

Już wtedy firma zapowiadała, że „wkrótce” podejmie decyzję w sprawie rebrandingu polskich stacji benzynowych sieci Lukoil na AMIC Energy. Marka znana jest m.in. na  Ukrainie. W dłuższej perspektywie, brand AMIC Energy miał pojawić się na wszystkich przejętych stacjach.

Warto przypomnieć, że Polsce działa 115 stacji Lukoil. Na prawie 30 stacjach działają sklepy Carrefour Express.

Firma AMIC Energy Management GmbH koncentruje się na prowadzeniu projektów energetycznych w Europie Środkowej i Wschodniej, jest niezależną firmą private equity, corporate finance i firmą doradczą.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.