11.02.2019/09:19

Stacje PKN Orlen będzie zaopatrywała niemiecka sieć handlowa Edeka

Orlen Deutschland od maja zawarł umowy z firmami: Edeka i DTV w zakresie obsługi logistycznej sieci stacji benzynowych.

Jak poinformował Orlen Deutschland, Edeka Foodservice Convenience zajmie się logistyką segmentu spożywczego, a DTV Tabak produktami tytoniowymi i sektorem kart prepaid.

Waldemar Bogusch, prezes Orlen Deutschland podkreślił, że obaj dostawy wyróżniają się dużą elastycznością i gotowością do współpracy. - Wspólnie będziemy optymalizować standardy dostaw - powiedział.

Orlen Deutschland ujawnił także kilka kwestii związanych ze schematem obsługi logistycznej. Przykładowo, produkty spożywcze docierają do stacji zazwyczaj co dwa, a czasem co trzy razy w tygodniu. Edeka zajmie się ich obsługą, ale także w przyszłości współpraca z Orlenem będzie dotyczyła rozszerzenia asortymentu na stacjach.

Orlen Deutschland posiada sieć stacji Star. Istnieje od 2003 roku i obecnie posiada około 580 stacji benzynowych. Siedziba firmy to Elmshorn pod Hamburgiem. Orlen Deustchland należy do polskiej grupy Orlen.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.