16.03.2020/16:01

Stan zagrożenia epidemią – jakie prawa przysługują pracodawcom?

W ostatnich dniach pracodawcy muszą się zmierzyć z zupełnie nową dla nich sytuacją, jaką jest szerząca się epidemia koronawirusa i wprowadzony w związku z tym stan zagrożenia epidemicznego. Zamknięte są centra handlowe, co rodzi konsekwencje dla pracodawców. Nie działają szkoły i przedszkola, a wiele osób pracuje zdalnie. Jakie prawa przysługują pracodawcom w tym szczególnym okresie, a jakie mają obowiązki?

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Jan 20.03.2020

    Uwaga! Bardzo WAŻNE! A szkolenia bhp? Czy ktoś w ogóle o tym pamięta? Przeciez zaraz posypią się kary za ich brak. Siedzę właśnie i szukam rozwiązania, gdy cała firma pracuje zdalnie... (usunięto fragment komentarza - red.)

  • Szok 16.03.2020

    Co z franczyzobiorcami, najemcami galerii handlowych? Od dziś promocja na garnitury -50%. Na wszystko!!! Bez żadnych warunków. Rozumiem właścicieli marki, że się ratują. Ale co z najemcami w galeriach, którzy mają pracowników nie świadczących pracy, umowę terminowa z galerią, 777 i wypłacona kaucję ? Jestem zdruzgotany.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.