11.07.2018/11:11

Starbucks wyeliminuje plastikowe słomki do napojów. Firma zużywa ich 1 mld rocznie

Starbucks ogłosił, że wyeliminuje jednorazowe słomki do picia napojów ze wszystkich ponad 28 tys. własnych i franczyzowych kawiarni, zastępując je słomkami z materiału ulegającego biodegradacji lub wprowadzając do użycia nowy rodzaj wieczka, umożliwiający picie kawy bez słomki. W skali globalnej oznacza to eliminację ponad miliarda słomek rocznie.

Firma zaprojektowała i wyprodukowała wieczko nie wymagające słomki, które stosowane będzie w przypadku mrożonej kawey, herbaty i espresso. Jest ono wykorzystywane w ponad 8 tys. kawiarni w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie do serwowania niektórych napojów. Pilotażowo to rozwiązanie wprowadzane jest w kilku krajach Azji.

Firma będzie ponadto wykorzystywać słomki zrobione z materiałów alternatywnych, np. papieru lub nadającego się do kompostowania plastiku.

– Dla naszych partnerów i konsumentów będzie to znaczący krok w kierunku zrównoważonej gospodarki. Chcemy serwować naszym klientom kawę produkowaną zrównoważonymi metodami, w bardziej zrównoważony sposób – zapewnił Kevin Johnson, prezydent i prezes firmy Starbucks.

Wprowadzanie nowych rozwiązań rozpocznie się jesienią w Seattle i Vancouver, a w ciągu 2019 r. pojawią się one W całych Stanach i Kanadzie. Kolejne rynki to Francja, Holandia i Wielka Brytania.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.