15.05.2020/09:19

Staropolskie Specjały pozwały ZM Henryk Kania

Zakłady Mięsne Henryk Kania otrzymały pozew skierowany przez Staropolskie Specjały o uzgodnienie stanu prawnego ujawnionego w księdze wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym wraz z wnioskiem o zabezpieczenie.

Staropolskie Specjały domagają się przede wszystkim usunięcia niezgodności między stanem prawnym ujawnionym w księgach wieczystych prowadzonych dla trzech nieruchomości położonych w Goczałkowicach-Zdroju (na których położony jest zakład produkcyjny ZM Henryk Kania w Goczałkowicach-Zdroju, przy ul. Uzdrowiskowej 4D) poprzez wykreślenie z działu II ksiąg wieczystych prowadzonych dla tych nieruchomości Zakładów Mięsnych Henryk Kania S.A. jako właściciela i wpisanie w to miejsce Staropolskich Specjałów.

„Powód opiera swoje roszczenia na twierdzeniu o nieważności umowy, na podstawie której Spółka nabyła wskazane powyżej nieruchomości, na skutek braku istnienia zobowiązań ciążących na Powodzie wobec Spółki, co w ocenie Powoda wynika z wystawiania przez Spółkę nierzetelnych faktur VAT, odnośnie których toczy się postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach (o czym Spółka informowała w raporcie bieżącym 48/2019)” – czytamy w komunikacie ZM Henryk Kania.

Wartość przedmiotu sporu określono w pozwie na kwotę 49 mln zł.

Według wstępnej oceny zarządcy ZM Henryk Kania, powództwo jest nieuzasadnione oraz pozbawione podstaw prawnych, w szczególności w odniesieniu do nieważności nabycia ww. nieruchomości przez ZM Henryk Kania.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.