15.04.2016/10:14

Stock odpowiada za zarzuty Amarala

Stock Polska zapewnia, że odbudowuje pozycję rynkową i zwiększa przychody – podaje „Puls Biznesu”.

To odpowiedź na zarzuty szefa Grupy Eurocash Luisa Amarala, który w ubiegłym tygodniu krytykował zarząd producenta Żołądkowej i proponował odwołanie Chrisa Heatha, dyrektora generalnego Stocka Polska. Amaral jest o tyle powiązany ze Stock Polska, że Fundusz inwestycyjny Western Gate Private Investment, który zarządza majątkiem jego rodziny, ma blisko 10 proc. udziałów w Stock Spirits Group.

Luis Amaral zarzuca, że wyniki finansowe spółki były słabe, utraciła ona udziały w kluczowych kategoriach rynkowych, a koszty prowadzenia działalności, np. pensje, są zbyt wysokie. Stanowisko Amarala poparł w czwartek Templeton Emarging Markets Group, posiadający 4,2 proc. udziałów.

Heath nie chciał tego komentować. Zapewnił, że firma widzi efekty działań podjętych po zmianach w zarządzie, a strategia przyciągania konsumentów nowościami zaczyna działać.

Kilkanaście miesięcy temu Stock oddał po latach pierwsze miejsce nad Wisłą firmie CEDC, a udziały grupy stopniały z ponad 38 proc. do 30 proc.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.