07.09.2018/08:07

Stock odzyskuje udziały rynkowe

Stock, producent m.in. Żołądkowej i Lubelskiej i wieloletni lider polskiego rynku napojów wysokoalkoholowego stracił w 2015 roku pozycję lidera. Jak zadeklarował w rozmowie z Pulsem Biznesu Marek Sypek, dyrektor zarządzający Stock Polska, w I półroczu br. udało mu się powrócić na pierwsze miejsce jeśli chodzi o tempo wzrostu sprzedaży w Polsce.

Mimo silnych wzrostów, do CEDC Stockowi jeszcze wiele brakuje. Jak wynika z danych opublikowanych przez Puls Biznesu, Stock ma 28 proc. polskiego rynku, podczas gdy CEDC - 46 proc.

Mimo to plany Stocka są ambitne. Wzrosty mają być jeszcze większe, dzięki rozbudowanym działom sprzedaży i marketingu, a także inwestycjom w zaplecze analityczne. W przyszłości w planach są akwizycje. W Polsce ich nie będzie - tu wzrost będzie opierał się na rozwoju organicznym, ale na celowniku są firmy z Rumunii, Węgier czy krajów dawnej Jugosławii.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.