02.09.2020/20:15

Strajk w sklepach Aldi w Belgii. Dyskonter negocjuje ze związkami

Aldi w Belgii rozpoczął negocjacje ze związkami zawodowymi po tym jak na skutek strajku pracowników zamknięto ponad 30 sklepów w tym kraju. We wtorek, 2 września br. otwarto ponownie wszystkie strajkujące sklepy - informuje portal retaildetail.be.

Związki zawodowe belgijskiego oddziału Aldi argumentowały konieczność strajku zbyt dużym obciążeniem pracą. Szczególnie dotyczyło to kierowników sklepów. Inicjatywa strajku pochodziła od pracowników, ale związek zawodowy poparł protesty. Od dawna zwracano uwagę na to, że pensje pracowników są zbyt niskie przy większym zaangażowaniu w obowiązki zawodowe podczas pandemii koronawirusa.

Od czasu wybuchu pandemii obroty sklepów Aldi w Belgii wzrosły. Pracownicy sieci podkreślają, że lato było wyjątkowo pracowite, ponieważ więcej osób zostało w domach zamiast wyjeżdżać na wakacje. 

Pracownicy otrzymywali od sieci Aldi dopłaty do posiłków, jednak detalista postanowił odstąpić od tego przywileju. To było bezpośrednią przyczyną protestu. W wyniku wstępnego porozumienia ze związkami zawodowymi, do końca września pracownicy otrzymują bony na posiłki w wysokości 8 euro dziennie, a kierownicy sklepów będą mieć większą swobodę w ustalaniu godzin pracy.

W całej Belgii działa około 450 sklepów niemieckiego dyskontera. 
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także